Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet recordopmars door, ASMI grootste daler in hoofdindex

AEX zet recordopmars door, ASMI grootste daler in hoofdindex

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordopmars verder werd doorgezet. Chiptoeleverancier ASMI stond echter bij de verliezers in de hoofdgraadmeter na het nieuws over een nieuwe topman.

De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 854,88 punten, wat dus een nieuw recordniveau is. Vorige week verbrak de index het oude recordniveau uit 2021. De MidKap won 1,3 procent tot 897,30 punten. De aandelenmarkten in Parijs en Frankfurt lieten plussen tot 0,7 procent zien. De FTSE in Londen deed het wat rustiger aan met een miniem winstje.

ASMI was hekkensluiter bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 1,7 procent. Het chipbedrijf uit Almere kondigde aan dat topman Benjamin Loh bij de aandeelhoudersvergadering op 13 mei met pensioen gaat. Hij wordt opgevolgd door ASMI-bestuurslid en de huidige technisch directeur Hichem M'Saad. Brouwer Heineken, die woensdag resultaten publiceert, daalde 0,8 procent.

ABN AMRO, dat woensdag ook met cijfers komt, was koploper in de AEX met een koersstijging van 3,1 procent, gevolgd door betalingsverwerker Adyen (plus 2,3 procent). Kenners van investeringsbank AlphaValue/Baader haalden het betaalbedrijf van de verkooplijst af. Adyen liet vorige week al een stevige opmars zien na goed ontvangen resultaten.

In de MidKap was Just Eat Takeaway een uitblinker met een winst van 7,8 procent. Analisten van Deutsche Bank verhoogden het koersdoel voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Laadpalenmaker Alfen, die dinsdag nabeurs met cijfers komt, won 6,3 procent. Biotechnoloog Galapagos was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een min van 0,9 procent.

In Stockholm ging het Zweedse defensieconcern Saab 5,5 procent omhoog. Daarmee werd voortgeborduurd op de winst van vrijdag toen Saab met sterke cijfers kwam. Defensiebedrijven profiteren van de stijgende militaire uitgaven van overheden door de oorlog in Oekraïne. Saab maakt onder meer gevechtsvliegtuigen, antitankwapens en onderzeeboten.

De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0783 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 76,58. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 81,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

54 minuten geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

2 uur geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

5 uur geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

8 uur geleden
FT: Duitsland heeft Europa's grootste gereguleerde cannabismarkt

FRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.

9 uur geleden
Canada schort onderhandelingen over importtarieven met VS op

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.

11 uur geleden
Wall Street sluit hoger, maar voorkomt weekverlies niet

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.

20 uur geleden