Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet rally voort na winst Joe Biden

AEX zet rally voort na winst Joe Biden

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst begonnen. Ook de andere Europese beurzen pakten de rally weer op, na sterke koerswinsten vorige week. De overwinning van de Democraat Joe Biden op president Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen zorgde voor optimisme op de beursvloeren. Ook bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond de coronapandemie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent hoger op 580,62 punten. De hoofdindex won afgelopen week al dik 7 procent. De MidKap klom 1,7 procent tot 840,45 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,7 procent.

De komst van Biden zorgt voor hoop op een betere handelsrelatie tussen Europa en de Verenigde Staten. Zo zou de Duitse regering uitstel willen van het heffen van Europese importtarieven op 4 miljard dollar aan Amerikaanse producten.

ASMI

Alle 25 hoofdbedrijven op het Damrak stonden in het groen. Sterkste stijgers waren chipbedrijf ASMI en staalmaker ArcelorMittal met winsten tot 3,8 procent. In de MidKap gingen luchtvaartcombinatie Air France-KLM en verlichtingsbedrijf Signify aan kop met plussen tot 3,8 procent. Tankopslagbedrijf Vopak en kunstmestmaker OCI waren de enige dalers met minnen van 0,6 procent.

Bij de kleinere bedrijven steeg groothandelsbedrijf B&S Group 1,1 procent dankzij een goed ontvangen handelsbericht. Ook de kwartaalcijfers van detacheerder DPA (plus 2,6 procent) vielen in de smaak bij beleggers.

Infineon

Infineon klom 2 procent in Frankfurt. De kwartaalresultaten van de Duitse chipmaker lagen in lijn met de verwachtingen. Voor het nieuwe gebroken boekjaar voorziet het concern echter een sterk herstel met een omzetgroei van bijna 23 procent. De Duitse sportkledingverkoper Adidas won 2,6 procent. Volgens zakenkrant Financial Times azen verschillende investeerders op het sportkledingmerk Reebok, dat nu nog in handen is van Adidas.

In Oslo kelderde Norwegian Air 21 procent. De Noorse overheid zal geen extra steun geven aan de financieel geplaagde prijsvechter. Volgens de regering zou verdere steun aan de luchtvaartmaatschappij "geen verantwoord gebruik" van overheidsgeld zijn.

De euro was 1,1887 dollar waard, tegenover 1,1884 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 38,01 dollar. Brentolie kostte ook 2,3 procent meer, op 40,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

29 minuten geleden
Hogere resultaten Walt Disney dankzij pretparken en streaming

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.

46 minuten geleden
Warmterekening deel huishoudens gaat mogelijk fors omhoog

DEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.

51 minuten geleden
ABN AMRO gaat samenwerken met Frans AI-bedrijf Mistral

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.

54 minuten geleden
Haven Rotterdam: laagwater Rijn leidt niet tot meer ander vervoer

ROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.

1 uur geleden
Nederlands duurzaam kledingmerk MUD Jeans is failliet

WEESP (ANP) - Het duurzame kledingmerk MUD Jeans is failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat wordt bevestigd door topman Dion Vijgeboom op LinkedIn. Het bedrijf had het faillissement zelf aangevraagd.

1 uur geleden
Overstappers via Hongkong stuwen winst Cathay Pacific

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar met 71 procent omhoog zien schieten. De sterke vraag van reizigers die het Midden-Oosten meden, compenseerde de bijna verdubbelde brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog, werd woensdag bekend.

2 uur geleden