Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet rally voort na winst Joe Biden

AEX zet rally voort na winst Joe Biden

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst begonnen. Ook de andere Europese beurzen pakten de rally weer op, na sterke koerswinsten vorige week. De overwinning van de Democraat Joe Biden op president Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen zorgde voor optimisme op de beursvloeren. Ook bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond de coronapandemie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent hoger op 580,62 punten. De hoofdindex won afgelopen week al dik 7 procent. De MidKap klom 1,7 procent tot 840,45 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,7 procent.

De komst van Biden zorgt voor hoop op een betere handelsrelatie tussen Europa en de Verenigde Staten. Zo zou de Duitse regering uitstel willen van het heffen van Europese importtarieven op 4 miljard dollar aan Amerikaanse producten.

ASMI

Alle 25 hoofdbedrijven op het Damrak stonden in het groen. Sterkste stijgers waren chipbedrijf ASMI en staalmaker ArcelorMittal met winsten tot 3,8 procent. In de MidKap gingen luchtvaartcombinatie Air France-KLM en verlichtingsbedrijf Signify aan kop met plussen tot 3,8 procent. Tankopslagbedrijf Vopak en kunstmestmaker OCI waren de enige dalers met minnen van 0,6 procent.

Bij de kleinere bedrijven steeg groothandelsbedrijf B&S Group 1,1 procent dankzij een goed ontvangen handelsbericht. Ook de kwartaalcijfers van detacheerder DPA (plus 2,6 procent) vielen in de smaak bij beleggers.

Infineon

Infineon klom 2 procent in Frankfurt. De kwartaalresultaten van de Duitse chipmaker lagen in lijn met de verwachtingen. Voor het nieuwe gebroken boekjaar voorziet het concern echter een sterk herstel met een omzetgroei van bijna 23 procent. De Duitse sportkledingverkoper Adidas won 2,6 procent. Volgens zakenkrant Financial Times azen verschillende investeerders op het sportkledingmerk Reebok, dat nu nog in handen is van Adidas.

In Oslo kelderde Norwegian Air 21 procent. De Noorse overheid zal geen extra steun geven aan de financieel geplaagde prijsvechter. Volgens de regering zou verdere steun aan de luchtvaartmaatschappij "geen verantwoord gebruik" van overheidsgeld zijn.

De euro was 1,1887 dollar waard, tegenover 1,1884 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 38,01 dollar. Brentolie kostte ook 2,3 procent meer, op 40,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

50 minuten geleden
Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

14 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

18 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

20 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

20 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

22 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden