AEX zet opmars voort richting nieuw recordniveau
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette vrijdag de opmars voort richting een nieuw recordniveau. De stemming op de beursvloeren werd gesteund door sterke resultaten en vooruitzichten van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, en webwinkelconcern Amazon. Die twee Amerikaanse bedrijven zullen naar verwachting later op de dag in New York met flinke koerswinsten gaan openen en zorgden ook in Europa voor optimisme.
Beleggers kijken daarnaast uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Bij een tegenvallende banengroei zou de Fed mogelijk eerder kunnen besluiten om de rente te verlagen.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 825,26 punten. Kort na opening wist de hoofdindex kortstondig op 827,57 punten de hoogste slotstand ooit te evenaren. Die werd op 17 november 2021 bereikt. De hoogste tussentijdse stand ooit werd op 18 november 2021 aangetikt op 829,66 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 893,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.
Shell
Techinvesteerder Prosus (plus 1,6 procent) profiteerde van een koerswinst van Tencent en was de sterkste stijger in de AEX. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom bijna 3 procent doordat de Chinese autoriteiten goedkeuring hebben gegeven aan twee nieuwe games van het bedrijf.
Shell was de grootste daler met een min van 0,4 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder nog ruim 2 procent dankzij goed ontvangen resultaten. ING daalde 0,3 procent. De bank zakte donderdag ruim 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor 2024. Analisten van DZ Bank verlaagden daarnaast het advies voor ING.
In de MidKap steeg OCI dik 2 procent. De kunstmestproducent kreeg een koopadvies van investeringsbank Berenberg. Bij de kleinere bedrijven kreeg TomTom er ruim 6 procent bij. De navigatiedienstverlener zag de jaaromzet stijgen en wist het verlies in 2023 fors terug te dringen. Voor dit jaar hoopt het bedrijf op een verdere omzetgroei.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
11 uur geleden