Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet opmars voort onder aanvoering chipbedrijven

AEX zet opmars voort onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren maandag de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die de opmars voortzette na het sterke begin van het nieuwe jaar. De verdere heropening van de Chinese economie en de hoop dat de Amerikaanse Federal Reserve mogelijk de rente wat minder stevig hoeft te verhogen om de inflatie onder controle te krijgen, zorgden voor optimisme bij beleggers.

Afgelopen vrijdag reageerden beleggers al verheugd op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, waaruit bleek dat de lonen in de VS minder hard stijgen. Dat wakkerde de hoop aan dat de Fed het dit jaar rustiger aan kan doen met het verhogen van de rente en zorgde voor stevige koerswinsten op Wall Street.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 728,90 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 975,59 punten. De beurs in Londen steeg 0,2 procent en Parijs daalde 0,1 procent. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent, na een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriƫle productie in november.

Chinese techsector

ASMI, Besi en ASML wonnen tot dik 2 procent. Prosus (plus 2,2 procent) profiteerde van de aanhoudende rally in de Chinese techsector. Zo steeg Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft, ruim 3 procent in Hongkong. Verlichtingbedrijf Signify en olie- en gasconcern Shell klommen meer dan 1 procent. Levensmiddelenconcern Unilever en telecombedrijf KPN sloten de rij, met minnen tot 0,6 procent.

In de MidKap steeg PostNL ruim 1 procent. Het postbedrijf heeft vrijdag een cao-akkoord bereikt met vakbonden BVPP en CNV. De ruim 18.000 mensen die onder die cao vallen, zoals personeel in distributiecentra en vrachtwagenchauffeurs, krijgen er in meerdere stappen tot 9,5 procent loon bij. Daarnaast krijgt het PostNL-personeel komende maand een eenmalige uitkering van 1,5 procent van het brutoloon.

ForFarmers

Veevoerbedrijf ForFarmers verloor 0,8 procent. De Britse toezichthouder CMA vindt dat de maatregelen die ForFarmers UK en 2Agriculture hebben aangeboden om de zorgen over de impact van hun geplande samenwerking op de concurrentie weg te nemen, onvoldoende zijn. De twee bedrijven beraden zich nu op vervolgstappen.

In Londen daalde AstraZeneca 0,5 procent. Het Brits-Zweedse farmaceutische concern koopt het Amerikaanse biotechbedrijf CinCor Pharma voor ongeveer 1,8 miljard dollar.

Euro en dollar

De euro was 1,0691 dollar waard, tegen 1,0619 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 75,14 dollar per vat. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 79,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geƫindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

10 minuten geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

1 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

2 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

2 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

3 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

4 uur geleden