Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet opmars voort na sterke beursmaand, chipbedrijven aan kop

AEX zet opmars voort na sterke beursmaand, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette donderdag de opmars voort na de sterke beursmaand november, waarin de graadmeter bijna 8 procent wist te stijgen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden goede zaken. Uitspraken van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve zorgden daarbij voor optimisme bij beleggers. Hij gaf aan dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk al vanaf deze maand de rente in de Verenigde Staten met minder grote stappen zal verhogen.

Hogere rentes zijn in de regel ongunstig voor de waarde van aandelen en het vooruitzicht van kleinere renteverhogingen wakkerde woensdag al de kooplust bij beleggers op Wall Street aan. Daarbij werden vooral snelgroeiende technologie- en chipbedrijven opgepikt waardoor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq ruim 4 procent wist te winnen.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 730,86 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 959,24 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,4 procent, ondanks een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in oktober.

Stijgers techsector

ASMI, Besi en ASML wonnen tot 5,5 procent. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,5 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer kampte met een verkoopadvies door Credit Suisse en daalde 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell verloor eveneens dik 1 procent.

Heineken steeg 2,9 procent. De bierbrouwer houdt een beleggersdag en handhaafde zijn financiële doelstellingen voor dit jaar en 2023. Het concern, dat woensdag al liet weten de bierprijzen per 1 januari opnieuw te verhogen, verwacht nog altijd dat de operationele winst dit jaar ruim boven het niveau van 2019, het jaar voor de coronacrisis, zal uitkomen.

Corbion en euro- en oliekoers

Ook Corbion informeerde beleggers en analisten tijdens een bijeenkomst in Amsterdam over de voortgang van zijn strategische plannen. Het speciaalchemiebedrijf verhoogde daarbij zijn verwachting voor de omzetgroei in de komende jaren. Dat werd goed ontvangen op de beurs en het aandeel werd 11,5 procent hoger gezet. Corbion was daarmee veruit de sterkste stijger in de MidKap. JDE Peet's stond onderaan met een min van 2,8 procent. Analisten van Credit Suisse verlaagden het koersdoel voor het moederbedrijf van Douwe Egberts.

De euro zat in de lift door het vooruitzicht van mildere renteverhogingen in de VS en was 1,0438 dollar waard, tegen 1,0324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 81,11 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer, op 87,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Harry Styles trekt veel buitenlandse fans, zien boekingssites

AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.

42 minuten geleden
Nederlanders kopen iets minder huishoudelijke apparaten

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.

42 minuten geleden
Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

8 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

8 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

10 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

10 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

11 uur geleden