Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet opmars richting 700 punten voort

AEX zet opmars richting 700 punten voort

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette maandag de opmars richting de 700 punten voort. De laatste keer dat de hoofdindex die psychologische puntengrens wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis bleef de stemming op de wereldwijde beursvloeren ondersteunen. In Japan eindigde de Nikkei voor het eerst in ruim dertig jaar weer boven de 30.000 punten, dankzij een sterker dan verwachte groei van de op twee na grootste economie ter wereld in het vierde kwartaal.

De beurshandel begon relatief rustig aan de nieuwe week. Er stonden weinig bedrijfsresultaten op het programma en Wall Street is de hele dag gesloten vanwege President's Day. Ook in Shanghai en Hongkong waren de markten nog gesloten vanwege het Chinees Nieuwjaar.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 679,20 punten. De index sloot op 4 september 2000 op de hoogste koers ooit van 701,56 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1015,97 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

Vivendi

De Londense FTSE-index steeg 0,9 procent. In het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.

In Parijs werd Vivendi 22 procent meer waard. Het Franse mediaconglomeraat is van plan om voor het einde van het jaar muziekconcern Universal Music Group (UMG) naar de beurs in Amsterdam te brengen. Universal is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish. De mediagroep verkocht eind 2019 al een groot belang in UMC aan een consortium onder leiding van het Chinese internetbedrijf Tencent.

ING

ING (plus 4,9 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en was opnieuw de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. ArcelorMittal won 1,7 procent. Het staalconcern gaat voor 650 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Bij de middelgrote bedrijven klom roestvrijstaalmaker Aperam 1,5 procent door een koopadvies van AlphaValue.

De euro was 1,2142 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,1 procent tot 60,71 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 63,39 dollar.

Meer uit Financieel

Warren Buffett wil al zijn aandelen binnen 8 jaar verkopen

NEBRASKA (ANP/BLOOMBERG) - Warren Buffett gaat zijn jaarlijkse donaties van Berkshire Hathaway-aandelen aan liefdadigheidsinstellingen versnellen. De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' wil daarmee het volledige belang van het bedrijf binnen acht jaar verkopen.

37 minuten geleden
Telers denken dat afspraken met kabinet helpen bij verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Het akkoord op hoofdlijnen over de afbouw van gewasbeschermingsmiddelen helpt telers hun gewassen verder te verduurzamen en biedt duidelijkheid voor de lange termijn. Dat zeggen vier organisaties uit de tuin- en akkerbouw na het ondertekenen van het convenant dinsdag. De directeur van BO Akkerbouw, André Hoogendijk, benadrukt in een gezamenlijke reactie dat belangrijke onderdelen nog wel verder uitgewerkt moeten worden om het succesvol te laten zijn.

41 minuten geleden
EASA waarschuwt: vermijd luchtruim boven Golfregio tot 29 juli

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Europees Agentschap voor de Veiligheid van de Luchtvaart (EASA) heeft luchtvaartmaatschappijen dinsdag geadviseerd niet boven Bahrein, Koeweit, Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten en de wateren van de Golf van Oman te vliegen. Het advies geldt tot woensdag 29 juli.

44 minuten geleden
KLM blijft boven Saudi-Arabië vliegen na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM blijft voorlopig boven Saudi-Arabië vliegen. Maandag vlogen twee vluchten van de luchtvaartmaatschappij van India naar Schiphol uit voorzorg een alternatieve route, na een waarschuwing van de Houthi's in Jemen om voorlopig niet door het Saudische luchtruim te vliegen.

51 minuten geleden
Bedrijven beperkt in lozing koelwater door lage waterstand

WOERDEN (ANP) - Bedrijven ondervinden hinder van de lage waterstand, omdat ze koelwater niet meer mogen lozen. Dat ziet belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers VEMW. Industriële bedrijven in de buurt van beken, kanalen en ondiepe plassen ervaren al problemen. Die bedrijven mogen minder restwarmte lozen en moeten daarvoor mogelijk de productie afschalen, legt Roy Tummers, directeur Water bij VEMW, uit.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen doet mee aan proef digitale euro van ECB

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen doet mee aan de proef met de digitale euro van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB heeft in totaal 36 banken en aanbieders van betaaldiensten geselecteerd voor de proef van twaalf maanden, die in de tweede helft van 2027 van start gaat.

3 uur geleden
LTO: droogte is nu geen rampscenario, kan het wel worden

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is nu nog geen "rampscenario" voor boeren en tuinders in Nederland, maar als het zo warm blijft en er weinig regen valt, kan het dat wel worden. Dat zegt een woordvoerster van land- en tuinbouworganisatie LTO. In steeds meer gebieden mogen boeren geen water meer halen uit sloten en beken om gewassen te beregenen. Tegelijkertijd geldt: hoe droger het wordt, hoe meer water gewassen vragen.

3 uur geleden