AEX zet opmars richting 700 punten voort
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zette maandag de opmars richting de 700 punten voort. De laatste keer dat de hoofdindex die psychologische puntengrens wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis bleef de stemming op de wereldwijde beursvloeren ondersteunen. In Japan eindigde de Nikkei voor het eerst in ruim dertig jaar weer boven de 30.000 punten, dankzij een sterker dan verwachte groei van de op twee na grootste economie ter wereld in het vierde kwartaal.
De beurshandel begon relatief rustig aan de nieuwe week. Er stonden weinig bedrijfsresultaten op het programma en Wall Street is de hele dag gesloten vanwege President's Day. Ook in Shanghai en Hongkong waren de markten nog gesloten vanwege het Chinees Nieuwjaar.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 679,20 punten. De index sloot op 4 september 2000 op de hoogste koers ooit van 701,56 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1015,97 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
Vivendi
De Londense FTSE-index steeg 0,9 procent. In het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.
In Parijs werd Vivendi 22 procent meer waard. Het Franse mediaconglomeraat is van plan om voor het einde van het jaar muziekconcern Universal Music Group (UMG) naar de beurs in Amsterdam te brengen. Universal is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish. De mediagroep verkocht eind 2019 al een groot belang in UMC aan een consortium onder leiding van het Chinese internetbedrijf Tencent.
ING
ING (plus 4,9 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en was opnieuw de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. ArcelorMittal won 1,7 procent. Het staalconcern gaat voor 650 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Bij de middelgrote bedrijven klom roestvrijstaalmaker Aperam 1,5 procent door een koopadvies van AlphaValue.
De euro was 1,2142 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,1 procent tot 60,71 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 63,39 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
10 uur geleden