AEX zakt weer in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam leverde dinsdag de openingswinst weer in en zakte in het rood. Ook de meeste andere Europese beurzen zagen de eerdere winsten verdampen. De omvangrijke steunpakketten van overheden om de economische schade van de virusuitbraak te verzachten, zorgden voor een sprankje hoop bij beleggers. De stemming op de wereldwijde beurzen bleef echter onrustig door de snelle verspreiding van het coronavirus en de steeds verregaande maatregelen van landen om de uitbraak in te dammen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent in de min op 412,73 punten. De MidKap daalde 3 procent tot 584,12 punten. Frankfurt verloor 0,8 procent en Parijs daalde 0,5 procent. Londen zakte 1,3 procent. De beurs in Milaan won 0,4 procent. De Franse en Belgische beursautoriteiten hebben tijdelijk een verbod ingesteld op het zogenoemde shortselling, waarbij wordt gespeculeerd op verdere koersdalingen.
De ministers van Financiën van de eurozone zijn maatregelen overeengekomen waarmee de economie dit jaar met circa 180 miljard euro wordt gestimuleerd. De Franse regering trekt 45 miljard euro uit voor extra steun aan bedrijven en werknemers die getroffen worden door de gevolgen van het coronavirus. Ook de Amerikaanse minister van Financiën, Steven Mnuchin, zet in op een groot steunpakket voor de economie.
Ahold Delhaize
In de AEX ging supermarktconcern Ahold Delhaize aan kop met een winst van 2,8 procent. In de MidKap daalde Air France-KLM ruim 6 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM heeft werktijdverkorting van 70 procent aangevraagd voor al het personeel. De stap is nodig omdat KLM nog maar 10 tot 20 procent van het normale aantal vluchten uitvoert.
Op de lokale markt klom Core Laboratories (Core Labs) 15 procent. De oliedienstverlener trok zijn eerdere verwachtingen in en verlaagde het dividend. Het bedrijf kampt met veranderlijke marktomstandigheden vanwege de virusuitbraak en de prijzenoorlog in de oliesector. Beter Bed zakte 12,7 procent. De beddenverkoper leed afgelopen jaar verlies en verwacht dat klanten dit jaar terughoudender kunnen worden vanwege het coronavirus.
Airbus
In Parijs verloor Airbus 4,8 procent. De Europese vliegtuigbouwer legt de productie bij zijn fabrieken in Frankrijk en Spanje voor vier dagen stil in verband met de virusuitbraak.
De euro was 1,1124 dollar, tegen 1,1152 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,2 procent in prijs tot 29,33 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 30,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
48 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
5 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geleden