AEX zakt weer in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam leverde dinsdag de openingswinst weer in en zakte in het rood. Ook de meeste andere Europese beurzen zagen de eerdere winsten verdampen. De omvangrijke steunpakketten van overheden om de economische schade van de virusuitbraak te verzachten, zorgden voor een sprankje hoop bij beleggers. De stemming op de wereldwijde beurzen bleef echter onrustig door de snelle verspreiding van het coronavirus en de steeds verregaande maatregelen van landen om de uitbraak in te dammen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent in de min op 412,73 punten. De MidKap daalde 3 procent tot 584,12 punten. Frankfurt verloor 0,8 procent en Parijs daalde 0,5 procent. Londen zakte 1,3 procent. De beurs in Milaan won 0,4 procent. De Franse en Belgische beursautoriteiten hebben tijdelijk een verbod ingesteld op het zogenoemde shortselling, waarbij wordt gespeculeerd op verdere koersdalingen.
De ministers van Financiƫn van de eurozone zijn maatregelen overeengekomen waarmee de economie dit jaar met circa 180 miljard euro wordt gestimuleerd. De Franse regering trekt 45 miljard euro uit voor extra steun aan bedrijven en werknemers die getroffen worden door de gevolgen van het coronavirus. Ook de Amerikaanse minister van Financiƫn, Steven Mnuchin, zet in op een groot steunpakket voor de economie.
Ahold Delhaize
In de AEX ging supermarktconcern Ahold Delhaize aan kop met een winst van 2,8 procent. In de MidKap daalde Air France-KLM ruim 6 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM heeft werktijdverkorting van 70 procent aangevraagd voor al het personeel. De stap is nodig omdat KLM nog maar 10 tot 20 procent van het normale aantal vluchten uitvoert.
Op de lokale markt klom Core Laboratories (Core Labs) 15 procent. De oliedienstverlener trok zijn eerdere verwachtingen in en verlaagde het dividend. Het bedrijf kampt met veranderlijke marktomstandigheden vanwege de virusuitbraak en de prijzenoorlog in de oliesector. Beter Bed zakte 12,7 procent. De beddenverkoper leed afgelopen jaar verlies en verwacht dat klanten dit jaar terughoudender kunnen worden vanwege het coronavirus.
Airbus
In Parijs verloor Airbus 4,8 procent. De Europese vliegtuigbouwer legt de productie bij zijn fabrieken in Frankrijk en Spanje voor vier dagen stil in verband met de virusuitbraak.
De euro was 1,1124 dollar, tegen 1,1152 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,2 procent in prijs tot 29,33 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 30,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
11 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
12 uur geleden