Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zakt onder 600 punten

AEX zakt onder 600 punten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zakte dinsdag weer onder de 600-puntengrens. Ook de andere Europese beurzen lieten verliezen zien. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen aan het Amerikaans-Chinese handelsfront in de gaten en wachtten op de Britse verkiezingen en de rentevergaderingen van de centrale banken later deze week.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent in de min op 598,38 punten. Afgelopen vrijdag sloot de hoofdindex voor het eerst in achttien jaar boven de 600 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 887,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,7 procent.

Grootste daler was levensmiddelenconcern Unilever met een verlies van 1,2 procent. Verzekeraar NN Group voerde de schaarse stijgers aan met een winst van 0,7 procent.

Takeaway

Takeaway.com daalde 0,8 procent. De leiding van het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat raadt zijn aandeelhouders nog altijd aan om mee te gaan in het fusievoorstel van zijn Nederlandse branchegenoot. Het verhoogde bod van techinvesteerder Prosus (min 0,9 procent) werd door Just Eat nog altijd als te laag bestempeld. Just Eat won 0,3 procent in Londen.

In de MidKap sloot vastgoedbedrijf Wereldhave de rij met een min van 4 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Bouwer BAM ging aan kop met een plus van 0,4 procent. Stern steeg 5,6 procent op de lokale markt. Het autobedrijf heeft Heron Auto verkocht aan branchegenoot Broekhuis.

Ted Baker

In Londen kelderde Ted Baker 25 procent na het opstappen van de topman en de voorzitter. Het Britse modemerk gaf een winstalarm en schrapte het dividend na tegenvallende verkopen tijdens het koopjesfestijn Black Friday.

In Frankfurt won Deutsche Bank 1,1 procent. De bank twijfelt aan zijn eigen winstdoel vanwege de druk van de lage rentes op de winstgevendheid. Daarnaast overweegt de financiële instelling volgens zakenkrant Financial Times om te snijden in de kosten bij zijn Duitse consumententak.

De euro was 1,1070 dollar waard tegen 1,1069 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 58,95 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 64,22 dollar.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na dalingen olieprijs en marktrentes

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.

42 minuten geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op, weer nieuw record benzine

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.

1 uur geleden
Rabo-economen zien economie vooral door uitgaven overheid groeien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.

2 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

7 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

9 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

11 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

12 uur geleden