Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zakt onder 600 punten

AEX zakt onder 600 punten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zakte dinsdag weer onder de 600-puntengrens. Ook de andere Europese beurzen lieten verliezen zien. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen aan het Amerikaans-Chinese handelsfront in de gaten en wachtten op de Britse verkiezingen en de rentevergaderingen van de centrale banken later deze week.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent in de min op 598,38 punten. Afgelopen vrijdag sloot de hoofdindex voor het eerst in achttien jaar boven de 600 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 887,40 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,7 procent.

Grootste daler was levensmiddelenconcern Unilever met een verlies van 1,2 procent. Verzekeraar NN Group voerde de schaarse stijgers aan met een winst van 0,7 procent.

Takeaway

Takeaway.com daalde 0,8 procent. De leiding van het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat raadt zijn aandeelhouders nog altijd aan om mee te gaan in het fusievoorstel van zijn Nederlandse branchegenoot. Het verhoogde bod van techinvesteerder Prosus (min 0,9 procent) werd door Just Eat nog altijd als te laag bestempeld. Just Eat won 0,3 procent in Londen.

In de MidKap sloot vastgoedbedrijf Wereldhave de rij met een min van 4 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Bouwer BAM ging aan kop met een plus van 0,4 procent. Stern steeg 5,6 procent op de lokale markt. Het autobedrijf heeft Heron Auto verkocht aan branchegenoot Broekhuis.

Ted Baker

In Londen kelderde Ted Baker 25 procent na het opstappen van de topman en de voorzitter. Het Britse modemerk gaf een winstalarm en schrapte het dividend na tegenvallende verkopen tijdens het koopjesfestijn Black Friday.

In Frankfurt won Deutsche Bank 1,1 procent. De bank twijfelt aan zijn eigen winstdoel vanwege de druk van de lage rentes op de winstgevendheid. Daarnaast overweegt de financiële instelling volgens zakenkrant Financial Times om te snijden in de kosten bij zijn Duitse consumententak.

De euro was 1,1070 dollar waard tegen 1,1069 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 58,95 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 64,22 dollar.

Meer uit Financieel

Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

3 uur geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

4 uur geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

6 uur geleden
Maritieme organisatie: circa 400 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.

6 uur geleden
Haveneconoom: staking is vooral slecht voor imago haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.

9 uur geleden
VS willen aandeel in Venezolaanse oliereserves via Pentagon

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.

18 uur geleden
Wall Street sluit lager na toespraak Warsh, Nvidia bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.

19 uur geleden