AEX zakt na claim verkiezingswinst Trump
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam verloor woensdag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het rood, na de stevige opmars in de afgelopen dagen. Alle ogen zijn gericht op de Verenigde Staten. President Donald Trump heeft al de overwinning geclaimd in de Amerikaanse verkiezingen, terwijl er nog miljoenen stemmen geteld moeten worden. Op het Damrak kwam Ahold Delhaize met een kwartaalbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 551,92 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 806,20 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. Frankfurt zakte 0,9 procent.
Beleggers vrezen een lange periode van politieke onzekerheid in de VS, nadat Trump beweerde dat er is gefraudeerd tijdens de verkiezingen, zonder die bewering verder te verduidelijken. In belangrijke staten zoals Pennsylvania, Wisconsin en Michigan is de uitslag nog niet bekend. Toch claimde de president dat de uitslag al vaststaat. Ook kondigde Trump aan naar het Amerikaanse hooggerechtshof te willen stappen "om het stemmen te stoppen".
Ahold Delhaize
De banken en verzekeraars waren de grootste dalers in de AEX. Aegon, ABN AMRO, ING, NN Group en ASR stonden onderaan met verliezen tot 4,9 procent. Biotechnoloog Galapagos ging aan kop met een plus van 3,6 procent.
Ahold Delhaize verloor dik 2 procent, ondanks dat het supermarktconcern flink blijft profiteren van het hamsteren van boodschappen door consumenten in coronatijd. Het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol.com verhoogde ook zijn winstverwachting voor heel 2020 en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
Aperam
In de MidKap was Aperam de sterkste stijger met een winst van 3,1 procent. De roestvrijstaalproducent verwacht dat het resultaat in het vierde kwartaal zal groeien ten opzichte van een kwartaal eerder. Volgens topman Timoteo Di Maulo keerden de activiteiten van Aperam voorzichtig terug naar een normale situatie en zijn alle fabrieken operationeel. Speciaalchemiebedrijf Corbion kampte met een adviesverlaging door Berenberg en stond onderaan met een min van 3,9 procent.
Hunter Douglas steeg 3,6 procent op de lokale markt. De raambekleder werd stevig geraakt door de coronapandemie, maar zag de opbrengsten in het derde kwartaal herstellen.
De euro was 1,1675 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 37,73 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 39,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
1 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
4 uur geleden