AEX zakt na claim verkiezingswinst Trump
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam verloor woensdag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het rood, na de stevige opmars in de afgelopen dagen. Alle ogen zijn gericht op de Verenigde Staten. President Donald Trump heeft al de overwinning geclaimd in de Amerikaanse verkiezingen, terwijl er nog miljoenen stemmen geteld moeten worden. Op het Damrak kwam Ahold Delhaize met een kwartaalbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 551,92 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 806,20 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. Frankfurt zakte 0,9 procent.
Beleggers vrezen een lange periode van politieke onzekerheid in de VS, nadat Trump beweerde dat er is gefraudeerd tijdens de verkiezingen, zonder die bewering verder te verduidelijken. In belangrijke staten zoals Pennsylvania, Wisconsin en Michigan is de uitslag nog niet bekend. Toch claimde de president dat de uitslag al vaststaat. Ook kondigde Trump aan naar het Amerikaanse hooggerechtshof te willen stappen "om het stemmen te stoppen".
Ahold Delhaize
De banken en verzekeraars waren de grootste dalers in de AEX. Aegon, ABN AMRO, ING, NN Group en ASR stonden onderaan met verliezen tot 4,9 procent. Biotechnoloog Galapagos ging aan kop met een plus van 3,6 procent.
Ahold Delhaize verloor dik 2 procent, ondanks dat het supermarktconcern flink blijft profiteren van het hamsteren van boodschappen door consumenten in coronatijd. Het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol.com verhoogde ook zijn winstverwachting voor heel 2020 en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
Aperam
In de MidKap was Aperam de sterkste stijger met een winst van 3,1 procent. De roestvrijstaalproducent verwacht dat het resultaat in het vierde kwartaal zal groeien ten opzichte van een kwartaal eerder. Volgens topman Timoteo Di Maulo keerden de activiteiten van Aperam voorzichtig terug naar een normale situatie en zijn alle fabrieken operationeel. Speciaalchemiebedrijf Corbion kampte met een adviesverlaging door Berenberg en stond onderaan met een min van 3,9 procent.
Hunter Douglas steeg 3,6 procent op de lokale markt. De raambekleder werd stevig geraakt door de coronapandemie, maar zag de opbrengsten in het derde kwartaal herstellen.
De euro was 1,1675 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 37,73 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 39,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden