AEX zakt na claim verkiezingswinst Trump
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam verloor woensdag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het rood, na de stevige opmars in de afgelopen dagen. Alle ogen zijn gericht op de Verenigde Staten. President Donald Trump heeft al de overwinning geclaimd in de Amerikaanse verkiezingen, terwijl er nog miljoenen stemmen geteld moeten worden. Op het Damrak kwam Ahold Delhaize met een kwartaalbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 551,92 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 806,20 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. Frankfurt zakte 0,9 procent.
Beleggers vrezen een lange periode van politieke onzekerheid in de VS, nadat Trump beweerde dat er is gefraudeerd tijdens de verkiezingen, zonder die bewering verder te verduidelijken. In belangrijke staten zoals Pennsylvania, Wisconsin en Michigan is de uitslag nog niet bekend. Toch claimde de president dat de uitslag al vaststaat. Ook kondigde Trump aan naar het Amerikaanse hooggerechtshof te willen stappen "om het stemmen te stoppen".
Ahold Delhaize
De banken en verzekeraars waren de grootste dalers in de AEX. Aegon, ABN AMRO, ING, NN Group en ASR stonden onderaan met verliezen tot 4,9 procent. Biotechnoloog Galapagos ging aan kop met een plus van 3,6 procent.
Ahold Delhaize verloor dik 2 procent, ondanks dat het supermarktconcern flink blijft profiteren van het hamsteren van boodschappen door consumenten in coronatijd. Het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol.com verhoogde ook zijn winstverwachting voor heel 2020 en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
Aperam
In de MidKap was Aperam de sterkste stijger met een winst van 3,1 procent. De roestvrijstaalproducent verwacht dat het resultaat in het vierde kwartaal zal groeien ten opzichte van een kwartaal eerder. Volgens topman Timoteo Di Maulo keerden de activiteiten van Aperam voorzichtig terug naar een normale situatie en zijn alle fabrieken operationeel. Speciaalchemiebedrijf Corbion kampte met een adviesverlaging door Berenberg en stond onderaan met een min van 3,9 procent.
Hunter Douglas steeg 3,6 procent op de lokale markt. De raambekleder werd stevig geraakt door de coronapandemie, maar zag de opbrengsten in het derde kwartaal herstellen.
De euro was 1,1675 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 37,73 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 39,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
9 uur geleden