AEX wint opnieuw terrein
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam won donderdag opnieuw terrein. Ook de andere Europese beursgraadmeters gingen verder omhoog na de stevige koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende rally op Wall Street, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt, bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Verder werd uitgekeken naar cijfers over de bedrijvigheid in de Europese dienstensector.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 566,38 punten. De MidKap klom 0,9 procent, tot 816,59 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 1,4 procent. Parijs klom 1,7 procent. In Frankrijk heeft president Emmanuel Macron zijn stimuleringsplan van 100 miljard euro voor de Franse economie onthuld.
Sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 4 procent. ABN AMRO en verzekeraar Aegon volgden met plussen van rond 3 procent. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway en betaalbedrijf Adyen stonden onderaan met verliezen van 0,4 procent en 0,3 procent.
ForFarmers
In de MidKap ging financieel dienstverlener Intertrust aan kop met een plus van 4,6 procent na een koopadvies door analisten van KBC Securities. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties volgde met een winst van dik 3 procent. Optiekketen GrandVision sloot de rij met een min van 0,6 procent.
Bij de kleinere bedrijven won ForFarmers 0,4 procent. Het veevoerbedrijf trekt op 11 september ruim 11 miljoen aandelen in. De intrekking betreft het totaal aantal ingekochte eigen aandelen in het kader van het inkoopprogramma, dat begin augustus werd afgerond.
Varian Medical Systems
In Frankfurt zakte Siemens Healthineers ruim 4 procent. De Duitse maker van medische apparatuur heeft zo'n 2,7 miljard euro opgehaald met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De opbrengst wordt gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van de begin augustus aangekondigde overname van de Amerikaanse branchegenoot Varian Medical Systems.
De euro was 1,1806 dollar waard tegen 1,1835 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 41,19 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 43,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
8 uur geleden