Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX wint daags voor jubileum, platenlabel UMG zakt na cijfers

AEX wint daags voor jubileum, platenlabel UMG zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winsten het weekend ingegaan. De AEX-index, die zaterdag precies 40 jaar oud is, kreeg een zetje omhoog doordat de vrees voor verdere renteverhogingen voor even naar de achtergrond verdween. Platenlabel Universal Music Group (UMG) profiteerde niet van het optimisme en verloor aan waarde na de publicatie van zijn jaarcijfers.

De AEX-index won daags voor het jubileum 0,7 procent tot 760,57 punten, waarbij veel techbedrijven in de hoofdindex terrein wonnen. Zo voerden betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier ASMI de graadmeter aan met winsten tot 4 procent. Dit zijn vaak de aandelen die gevoelig zijn voor nieuws over hogere of lagere rentes.

Op dat vlak kwam er nieuws uit de Verenigde Staten. De baas van de lokale afdeling in Atlanta van de Federal Reserve verklaarde eerder deze week dat de Amerikaanse centralebankenkoepel mogelijk deze zomer een pauze kan inlassen met de renteverhogingen. Beter dan verwachte cijfers over de Chinese industrie zorgden ook voor optimisme op de Europese handelsvloeren.

UMG

De MidKap in Amsterdam steeg 0,7 procent tot 1023,23 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,6 procent. De beurs in Londen steeg een fractie.

UMG verloor uiteindelijk 1,6 procent. Het muziekconcern zag de omzet in 2022 flink stijgen, mede dankzij nieuwe albums van zangeres Taylor Swift en rapper Drake. De nettowinst daalde wel, doordat de belangen van UMG in streamingdiensten als Spotify en Tencent Music minder waard werden. Analisten van ING, die zelf positief reageerden op het cijferbericht, wijzen erop dat een nieuw beloningsplan voor personeel beleggers mogelijk schrik aanjaagt.

Ook de resultaten van Corbion konden beleggers niet bekoren, ondanks de gestegen omzet en operationele winst vorig jaar. Het aandeel werd bijna 12 procent lager gezet en was daarmee veruit de grootste daler in de MidKap.

Lufthansa

In Frankfurt steeg Lufthansa bijna 5 procent. De Duitse luchtvaartgroep keerde afgelopen jaar terug naar winst door het sterke herstel van de coronacrisis. Ook dit jaar denkt het concern flink meer inkomsten te halen omdat mensen weer vaker met het vliegtuig op reis gaan. De groep, die naast Lufthansa ook uit onder meer Brussels Airlines en Eurowings bestaat, denkt bijvoorbeeld te kunnen profiteren van de vraag naar zomervakanties richting landen rond de Middellandse Zee. Concurrent Air France-KLM won 2,4 procent in Amsterdam.

De euro was 1,0605 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 79,09 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 85,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

54 minuten geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

1 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

1 uur geleden
Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

2 uur geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

2 uur geleden
Beurzen New York hoger na meevallend Amerikaans inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.

3 uur geleden
Mercedes biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.

4 uur geleden