Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX wint bijna 9 procent, grootste stijging sinds 2008

AEX wint bijna 9 procent, grootste stijging sinds 2008

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met een winst van net geen 9 procent de handel uit gegaan. Daarmee beleefde de index zijn beste dag sinds het begin van de financiële crisis in 2008 toen grote winsten en stevige verliezen elkaar ook in rap tempo afwisselden. Met name de koerssprong van zwaargewicht Shell, die bijna een kwart aan beurswaarde won, was te merken. De handel werd positief beïnvloed door het omvangrijke steunpakket van de Amerikaanse Federal Reserve en de forse steunmaatregelen van de Duitse overheid.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot uiteindelijk op 461,73 punten. De MidKap klom 9,6 procent tot 636,83 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 11 procent. De beurs in Milaan won bijna 9 procent.

Shell was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 22,5 procent. Ook financieel fonds ING en staalreus ArcelorMittal droegen met winsten van respectievelijk 20,5 en 18,6 procent bij aan de euforische stemming. Just Eat Takeaway klom 10 procent. Maaltijdbestelbedrijf Thuisbezorgd.nl wil zijn eigen bezorgdienst Scoober versneld uitbreiden in Nederland om gesloten restaurants in staat stellen over te gaan op bezorging van maaltijden.

Unibail-Rodamco-Westfield

Unibail-Rodamco-Westfield (plus 2,3 procent) noteerde ex dividend. Het winkelvastgoedfonds gooide vanwege de coronacrisis zijn financiële verwachtingen overboord en keert zijn slotdividend over 2019 niet uit. Unilever won 0,7 procent. De levens- en wasmiddelenproducent trekt 500 miljoen euro uit om afnemers en leveranciers te helpen de coronacrisis door te komen.

In Brussel klom AB Inbev 3,5 procent. De biergigant trekt zijn financiële vooruitzichten in, nu duidelijk is dat de pandemie vrijwel alle markten van het concern raakt. Met het oog op de epidemie produceert de brouwer nu ook ontsmettingsmiddelen en water voor noodhulp. Het Duitse staalconcern ThyssenKrupp (plus 26 procent) liet ook zijn verwachtingen los.

Pernod Ricard

Pernod Ricard steeg 3,6 procent in Parijs. De Franse drankenproducent vreest hard geraakt te worden door de pandemie en gaat in de kosten snijden. In Zürich kreeg Roche er 4,7 procent bij. De fabrikant van veelgebruikte coronatests roept op deze alleen te gebruiken voor patiënten die symptomen hebben om de toevoer van voldoende tests op peil te houden.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 23,52 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 27,37 dollar per vat. De euro was 1,0788 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Ontwikkelingsbank verwacht economische druk in Zuidoost-Europa

LONDEN (ANP/AFP) - De economische groei in Zuidoost-Europa zal naar verwachting volgend jaar onder druk komen te staan door Amerikaanse importheffingen, toegenomen concurrentie vanuit China en druk op de overheidsbegroting van landen. Dat meldt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD) in een rapport waarin de groeiverwachting voor de regio in 2026 licht werd verlaagd.

38 minuten geleden
Apple vraagt Brussel om wet digitale markten in te trekken

CUPERTINO (ANP/AFP) - Apple heeft de Europese Commissie gevraagd een wet in te trekken die de macht moet inperken van digitale platforms. Volgens het Amerikaanse techconcern leidt de wet digitale markten (DMA) onder meer tot een "slechtere ervaring voor Apple-gebruikers in de EU". Ook brengt de wet veiligheidsrisico's met zich mee.

1 uur geleden
Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

DEN HAAG (ANP) - De nieuwbouw van woningcorporaties is in de eerste helft van dit jaar toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er ruim 9100 nieuwbouwwoningen van corporaties bij. Dat waren er ruim 8200 in de eerste zes maanden van vorig jaar.

2 uur geleden
Autofabrikanten verkopen weer meer auto's in EU

BRUSSEL (ANP) - Autofabrikanten hebben in augustus voor de tweede maand op rij meer auto's verkocht in de Europese Unie dan een jaar eerder. De opleving volgt op maanden van kwakkelende verkoopcijfers.

2 uur geleden
CPB: een derde huishoudens kan overstromingsschade niet betalen

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer een derde van de Nederlandse huishoudens kan de financiële gevolgen van onverzekerde overstromingsschade aan hun woning niet dragen, concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw onderzoek. De kans op een overstroming in Nederland is volgens de overheidsinstantie wel klein.

2 uur geleden
Kleine verliezen op aandelenbeurzen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen gesloten. Beleggers lijken een pas op de plaats te maken na een eerdere opmars op Wall Street tot recordniveaus, die vooral werd gevoed door optimisme over AI en renteverlagingen.

10 uur geleden
Reuters: Trump ondertekent donderdag TikTok-deal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ondertekent donderdag een deal over TikTok in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een bron in het Witte Huis.

11 uur geleden