Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer op 800 punten onder aanvoering Prosus en Unibail

AEX weer op 800 punten onder aanvoering Prosus en Unibail

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stond dinsdag weer op 800 punten onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. In Europa kwamen grote internationale ondernemingen als Danone, Ericsson en Tele2 met kwartaalcijfers. Beleggers letten dit cijferseizoen vooral op wat bedrijven zeggen over mogelijke problemen met de aanvoer van onderdelen en de impact van de hogere energiekosten op de winstmarges.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 800,19 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1066,82 punten. Frankfurt en Londen bleven vrijwel vlak. Parijs verloor 0,1 procent.

Prosus en Unibail stegen 2 procent. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, won 0,5 procent. Philips klom 0,3 procent. Het zorgtechnologieconcern verloor een dag eerder dik 3 procent na een verlaging van de verwachtingen door toeleveringsproblemen. Speciaalchemiebedrijf DSM en telecomconcern KPN sloten de rij in de AEX met minnen van 0,8 procent.

Danone

In Parijs verloor Danone 2 procent. Het Franse voedingsconcern verscheepte afgelopen kwartaal minder producten, maar zag de omzet stijgen dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf moet door de inflatie zelf meer betalen voor melk en verpakkingen en berekent die kosten door aan klanten. Ook waarschuwde Danone dat de problemen in de toeleveringsketen het bedrijf raken.

De Duitse softwaremaker Software AG ging 13 procent onderuit in Frankfurt na een verlaging van de groeiverwachtingen voor zijn digitale divisie. Delivery Hero won 1,6 procent. De Duitse maaltijdbezorger investeert honderden miljoenen dollars in de supersnelle boodschappenbezorgdienst Gorillas.

Tele2

In Stockholm zakte Tele2 4 procent na tegenvallende resultaten van het Zweedse telecomconcern. Ericsson daalde 0,1 procent. De Zweedse fabrikant van netwerkapparatuur deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van 5G-apparatuur in onder meer Noord-Amerika en Europa. In China viel de omzet wel flink terug. Ericsson had al gewaarschuwd dat het verbod op het gebruik van Chinese apparatuur in Zweden zou kunnen leiden tot vergeldingen van Beijing. Ook kampte het bedrijf aan het einde van het kwartaal met problemen in de aanvoerketen.

De euro was 1,1656 dollar waard, tegen 1,1606 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 83,52 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 85,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rechtszaak rond vermeende omkoping door Damen in december verder

ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.

1 uur geleden
AEX toont geen herstel, Prosus omlaag na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.

1 uur geleden
Zwitserse omroep SRG moet bezuinigen en schrapt 900 banen

ZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.

3 uur geleden
Wall Street begint hoger aan korte Thanksgivingweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.

4 uur geleden
Novo Nordisk stopt onderzoek naar Alzheimer met Ozempic-pil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.

6 uur geleden
Brussel uit bezwaren rond grote deal bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.

7 uur geleden
Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen

ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.

7 uur geleden