Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte vrijdag onder de 800 punten. De zorgen over het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande staken de kop weer op. Na hoopvolle berichten eerder deze week dat Evergrande toch op tijd aan zijn financiële verplichtingen zou voldoen, wachten investeerders nog altijd op de rentebetalingen van het bedrijf. Evergrande moet binnen dertig dagen betalen anders blijft het in gebreke en dreigt wanbetaling voor het bedrijf.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent in het rood op 793,17 punten. Donderdag sloot de graadmeter voor het eerst in de geschiedenis boven de 800 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 1086,43 punten. Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,8 procent in afwachting van de Duitse verkiezingen, die dit weekend worden gehouden.

Evergrande, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 11 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de Chinese autoriteiten lokale bestuurders hebben opgeroepen zich voor te bereiden op een mogelijke ondergang van Evergrande. De wankele financiële positie van het bedrijf lijkt ook verder te reiken dan alleen de vastgoedactiviteiten van het concern. Volgens persbureau Bloomberg loopt de divisie voor elektrische auto's van Evergrande eveneens achter met het betalen van salarissen en rekeningen.

Randstad

In de AEX noteerde uitzender Randstad (min 3,5 procent) ex dividend. Andere grote dalers waren chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf ASMI met verliezen tot 2,7 procent. Verzekeraar NN was de enige stijger met een plus van 0,2 procent. In de MidKap stond laadpalenfabrikant Alfen (min 2,6 procent) onderaan. Koploper was Air France-KLM met een winst van 1,2 procent.

Majorel Group zakte 7 procent tot 30,82 euro bij zijn debuut op het Damrak. Het callcenterbedrijf, dat is ontstaan uit een fusie van de klantrelatiebeheeractiviteiten van het Duitse Bertelsmann en de Marokkaanse Saham Group, ging voor 33 euro per aandeel naar de beurs.

Adidas

In Frankfurt verloor het Duitse sportmerk Adidas 2,8 procent na een tegenvallende omzetgroei van concurrent Nike. De Amerikaanse fabrikant van sportkleding heeft last van de coronamaatregelen in Vietnam, waar een groot deel van de Nike-artikelen worden gemaakt.

De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 73,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 77,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

10 minuten geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

46 minuten geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

1 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

3 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

4 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

6 uur geleden