Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte vrijdag onder de 800 punten. De zorgen over het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande staken de kop weer op. Na hoopvolle berichten eerder deze week dat Evergrande toch op tijd aan zijn financiële verplichtingen zou voldoen, wachten investeerders nog altijd op de rentebetalingen van het bedrijf. Evergrande moet binnen dertig dagen betalen anders blijft het in gebreke en dreigt wanbetaling voor het bedrijf.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent in het rood op 793,17 punten. Donderdag sloot de graadmeter voor het eerst in de geschiedenis boven de 800 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 1086,43 punten. Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,8 procent in afwachting van de Duitse verkiezingen, die dit weekend worden gehouden.

Evergrande, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 11 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de Chinese autoriteiten lokale bestuurders hebben opgeroepen zich voor te bereiden op een mogelijke ondergang van Evergrande. De wankele financiële positie van het bedrijf lijkt ook verder te reiken dan alleen de vastgoedactiviteiten van het concern. Volgens persbureau Bloomberg loopt de divisie voor elektrische auto's van Evergrande eveneens achter met het betalen van salarissen en rekeningen.

Randstad

In de AEX noteerde uitzender Randstad (min 3,5 procent) ex dividend. Andere grote dalers waren chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf ASMI met verliezen tot 2,7 procent. Verzekeraar NN was de enige stijger met een plus van 0,2 procent. In de MidKap stond laadpalenfabrikant Alfen (min 2,6 procent) onderaan. Koploper was Air France-KLM met een winst van 1,2 procent.

Majorel Group zakte 7 procent tot 30,82 euro bij zijn debuut op het Damrak. Het callcenterbedrijf, dat is ontstaan uit een fusie van de klantrelatiebeheeractiviteiten van het Duitse Bertelsmann en de Marokkaanse Saham Group, ging voor 33 euro per aandeel naar de beurs.

Adidas

In Frankfurt verloor het Duitse sportmerk Adidas 2,8 procent na een tegenvallende omzetgroei van concurrent Nike. De Amerikaanse fabrikant van sportkleding heeft last van de coronamaatregelen in Vietnam, waar een groot deel van de Nike-artikelen worden gemaakt.

De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 73,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 77,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

11 minuten geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

37 minuten geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

38 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

9 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

10 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

10 uur geleden