Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AEX weer onder 800 punten door zorgen over Evergrande

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte vrijdag onder de 800 punten. De zorgen over het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande staken de kop weer op. Na hoopvolle berichten eerder deze week dat Evergrande toch op tijd aan zijn financiële verplichtingen zou voldoen, wachten investeerders nog altijd op de rentebetalingen van het bedrijf. Evergrande moet binnen dertig dagen betalen anders blijft het in gebreke en dreigt wanbetaling voor het bedrijf.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent in het rood op 793,17 punten. Donderdag sloot de graadmeter voor het eerst in de geschiedenis boven de 800 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 1086,43 punten. Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,8 procent in afwachting van de Duitse verkiezingen, die dit weekend worden gehouden.

Evergrande, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 11 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de Chinese autoriteiten lokale bestuurders hebben opgeroepen zich voor te bereiden op een mogelijke ondergang van Evergrande. De wankele financiële positie van het bedrijf lijkt ook verder te reiken dan alleen de vastgoedactiviteiten van het concern. Volgens persbureau Bloomberg loopt de divisie voor elektrische auto's van Evergrande eveneens achter met het betalen van salarissen en rekeningen.

Randstad

In de AEX noteerde uitzender Randstad (min 3,5 procent) ex dividend. Andere grote dalers waren chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf ASMI met verliezen tot 2,7 procent. Verzekeraar NN was de enige stijger met een plus van 0,2 procent. In de MidKap stond laadpalenfabrikant Alfen (min 2,6 procent) onderaan. Koploper was Air France-KLM met een winst van 1,2 procent.

Majorel Group zakte 7 procent tot 30,82 euro bij zijn debuut op het Damrak. Het callcenterbedrijf, dat is ontstaan uit een fusie van de klantrelatiebeheeractiviteiten van het Duitse Bertelsmann en de Marokkaanse Saham Group, ging voor 33 euro per aandeel naar de beurs.

Adidas

In Frankfurt verloor het Duitse sportmerk Adidas 2,8 procent na een tegenvallende omzetgroei van concurrent Nike. De Amerikaanse fabrikant van sportkleding heeft last van de coronamaatregelen in Vietnam, waar een groot deel van de Nike-artikelen worden gemaakt.

De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 73,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 77,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

59 minuten geleden
Ook ING beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken

AMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.

1 uur geleden
ACM beboet bedrijf achter veilingwebsite voor misleiding

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.

1 uur geleden
Transavia trekt zaak om halvering grondafhandelaren Schiphol in

HAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

3 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

3 uur geleden