Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer onder 800 punten door koersverlies Just Eat Takeaway

AEX weer onder 800 punten door koersverlies Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index noteerde woensdag kortstondig boven de 800 punten. Mede door een fors koersverlies van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, moest de hoofdindex deze historische puntengrens weer snel uit handen geven. Op de andere Europese beurzen bleven de koersuitslagen beperkt. Een reeks van tegenvallende macro-economische cijfers uit China wakkerde daarbij de zorgen aan over een vertraging van het wereldwijde herstel van de coronacrisis.

De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 799,43 punten en bereikte op 800,34 punten de hoogste koers ooit. Eind maart wist de AEX al het 21 jaar oude record van iets meer dan 700 punten uit de boeken te schrijven. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1091,06 punten. Frankfurt bleef vlak en Parijs zakte 0,2 procent. Londen won 0,2 procent.

In China drukten de strenge lokale coronarestricties in augustus duidelijk op de consumentenbestedingen, waardoor de winkelverkopen flink afzwakten. Ook de industriële productie in het land groeide in augustus in het zwakste tempo in ruim een jaar tijd.

Just Eat Takeaway

Staalfabrikant ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 2 procent. Verzekeraar NN Group en chipmachinemaker ASML volgden met plussen van 1,7 en 1 procent. DSM won 0,4 procent dankzij een koopadvies van ING. Het aandeel won een dag eerder al 4,5 procent dankzij de nieuwe strategische plannen van het speciaalchemieconcern.

Just Eat Takeaway sloot de rij met een verlies van 4,5 procent. Beleggers reageerden op de overeenkomst die de Britse concurrent Deliveroo heeft gesloten met het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon. Onder de deal hoeven Amazon Prime-klanten een jaar lang geen bezorgkosten te betalen voor bepaalde bestellingen bij Deliveroo.

Inditex

Inditex zakte 2 procent in Madrid ondanks dat het Spaanse kledingconcern, bekend van merken als Zara en Pull & Bear, zijn winst en omzet weer op het niveau van voor de coronacrisis wist terug te brengen. In Stockholm verloor concurrent Hennes & Mauritz (H&M) 2,8 procent. De Zweedse kledingketen zag de omzet in het afgelopen kwartaal flink aantrekken, maar analisten hadden op meer gehoopt. Ook blijft H&M last houden van matige verkopen in Azië en Australië waar de coronamaatregelen werden verzwaard.

De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 71,35 dollar per vat. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 74,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: bedrijf Musk wil 20 miljard ophalen bij investeerders

SAN FRANCISCO (ANP) - XAI Holdings, het AI-bedrijf van Elon Musk dat recent door hem is samengevoegd met socialemediaplatform X, is in gesprek met investeerders om ongeveer 20 miljard dollar op te halen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

21 minuten geleden
Regering-Trump heft bureau voor klimaatonderhandelingen op

WASHINGTON (ANP/AFP/BELGA) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heft het Office of Global Change op. Dat is het overheidsorgaan dat zich de afgelopen jaren bezighield met klimaatonderhandelingen.

1 uur geleden
Bloomberg: applaus bij IMF na vurig pleidooi van Fed-baas Powell

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft op een besloten bijeenkomst bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gepleit voor bescherming van centrale banken tegen politieke invloeden. Volgens persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden, hield de Amerikaan een vurig pleidooi voor de onafhankelijkheid van centrale banken toen hij onder meer ministers van Financiën van over de hele wereld toesprak. Dit zou met applaus zijn ontvangen.

2 uur geleden
Unilever wil dat rechtszaak Ben & Jerry's wordt geseponeerd

NEW YORK (ANP/RTR) - Unilever wil dat de Amerikaanse rechtszaak van ijsmerk Ben & Jerry's tegen het levensmiddelenconcern wordt geseponeerd. Unilever ontkent dat het probeerde voormalig Ben & Jerry's-topman Dave Stever te ontslaan om zijn rol in het activisme van het ijsmerk. Stever zou juist een grotere rol en meer loon zijn aangeboden, maar zou in maart zelf hebben gekozen weg te gaan.

3 uur geleden
Grote techbedrijven in trek op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn hoger gesloten. Grote techbedrijven waren in trek na een goed ontvangen kwartaalbericht van Google-moederbedrijf Alphabet. Tegelijkertijd verwerkten beleggers tegenstrijdige signalen over de vooruitgang in handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en handelspartners.

13 uur geleden
Brussel onderzoekt overname muzieklabel door Universal Music

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de overname van platenlabel Downtown Music door Universal Music Group (UMG) negatieve gevolgen heeft voor de muziekindustrie. Onafhankelijke labels en artiesten uitten hun zorgen over de deal. Ze zijn bang dat UMG, 's werelds grootste muziekconcern, te machtig wordt in de Europese muziekindustrie met het aanbieden van diensten aan onafhankelijke labels.

15 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash doet miljardenbod op Deliveroo

LONDEN (ANP) - De Britse maaltijdbezorger Deliveroo heeft een overnamebod ontvangen van zijn Amerikaanse branchegenoot DoorDash. Dat bedrijf heeft 2,7 miljard pond (3,2 miljard euro) over voor Deliveroo, bevestigt het bedrijf na eerdere mediaberichten.

15 uur geleden