AEX weer boven 600 punten
AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak wist de AEX-index dinsdag opnieuw de 600 puntengrens te doorbreken. De index bereikte de hoogste tussenstand van dit jaar. Ook de andere Europese beurzen lieten mooie winsten zien. Beleggers verwerkten de recordstanden op Wall Street en wachtten vooral op meer duidelijkheid over de vooruitgang van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 602,14 punten. Afgelopen week tikte de AEX al voor het eerst sinds 24 mei 2001 de 600 punten aan, maar wist dat niveau niet vast te houden. De laatste keer dat de index boven de 600 punten sloot was op 22 mei 2001. De MidKap klom 0,3 procent tot 897,24 punten. Parijs, Frankfurt en Londen dikten tot 1,3 procent aan.
Maaltijdbestelsite Takeaway was koploper bij de hoofdfondsen met een winst van ruim 3 procent na een adviesverhoging door Credit Suisse. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een verlies van 1 procent.
EasyJet
De Duitse automakers BMW, Daimler en Volkswagen stegen tot 2 procent in Frankfurt, na een herstel van de verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie in september en oktober. In Londen won easyJet 4,5 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij kwam met jaarcijfers en liet weten per direct de CO2-uitstoot van al zijn passagiers te compenseren.
Satellietbedrijf SES kelderde 17 procent in Luxemburg. Beleggers reageerden geschokt op het nieuws dat de voorzitter van de Federal Communications Commission (FCC) van plan is een openbare veiling van het zogenoemde C-bandspectrum na te streven in plaats van een private verkoop van de frequenties door de satellietbedrijven.
Koersen
BME klom 0,5 procent in Madrid. Beursexploitant Deutsche Börse overweegt zich volgens Spaanse media ook te mengen in de overnamestrijd rond de Spaanse beursuitbater. Het aandeel BME won een dag eerder al 38 procent nadat bekend werd dat branchegenoten Euronext en SIX Swiss Exchange strijden om het bedrijf.
De euro was 1,1067 dollar waard tegen 1,1080 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 56,53 dollar. Brentolie zakte 0,7 procent in prijs tot 61,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
37 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.
51 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer opties voor Nederlanders om met de trein naar het buitenland te reizen zijn een stap dichterbij gekomen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt donderdag dat de Nederlandse treinvervoerder GoVolta toegang mag krijgen tot het spoornet voor nieuwe treindiensten naar het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."
2 uur geleden