Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX vrijwel vlak in afwachting ontwikkeling conflict Israël

AEX vrijwel vlak in afwachting ontwikkeling conflict Israël

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. De aandacht op de beurzen blijft vooral uitgaan naar de ontwikkelingen rond de strijd in Israël en de Gazastrook. Beleggers hopen dat de aanhoudende diplomatieke inspanningen van de Verenigde Staten kunnen voorkomen dat de oorlog tussen Israël en Hamas zich uitbreidt tot een breder conflict.

Zo zal de Amerikaanse president Joe Biden woensdag Israël bezoeken. Het bezoek is een solidariteitsbetuiging aan het land na de grootschalige aanval van de Palestijnse militante beweging Hamas op 7 oktober. Biden zal vervolgens doorreizen naar de Jordaanse hoofdstad Amman, waar hij koning Abdullah, de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi en de Palestijnse leider Mahmoud Abbas ontmoet.

Verder wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse banken Goldman Sachs en Bank of America. Ook farmaceut Johnson & Johnson en defensieconcern Lockheed Martin openen later op de dag de boeken. Op het Damrak komt het cijferseizoen woensdag op gang met de kwartaalcijfers van chipmachinefabrikant ASML en Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway.

De AEX noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 735,19 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 809,30 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 0,6 procent. ASML won 0,4 procent. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Raymond James gaven het aandeel een sterk koopadvies. ING klom 0,1 procent. De bank heeft het inkoopprogramma van eigen aandelen voor een bedrag van ruim 1,5 miljard euro afgerond. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 1,4 procent.

In de MidKap verloor Just Eat Takeaway 0,2 procent, na een verlaging van het koersdoel door analisten van Deutsche Bank. Fastned daalde 0,2 procent bij de kleinere bedrijven. Het laadbedrijf heeft ruim 30 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van obligaties. Het geld wordt gebruikt om het netwerk van laadstations in Europa verder uit te breiden.

In Stockholm zakte Ericsson bijna 9 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur kampt met lagere investeringen in 5G-netwerken door telecomaanbieders.

De euro was 1,0545 dollar waard, tegen 1,0544 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 86,62 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 89,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

1 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

1 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

2 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

3 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

4 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

4 uur geleden