AEX vrijwel vlak in afwachting ontwikkeling conflict Israël
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. De aandacht op de beurzen blijft vooral uitgaan naar de ontwikkelingen rond de strijd in Israël en de Gazastrook. Beleggers hopen dat de aanhoudende diplomatieke inspanningen van de Verenigde Staten kunnen voorkomen dat de oorlog tussen Israël en Hamas zich uitbreidt tot een breder conflict.
Zo zal de Amerikaanse president Joe Biden woensdag Israël bezoeken. Het bezoek is een solidariteitsbetuiging aan het land na de grootschalige aanval van de Palestijnse militante beweging Hamas op 7 oktober. Biden zal vervolgens doorreizen naar de Jordaanse hoofdstad Amman, waar hij koning Abdullah, de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi en de Palestijnse leider Mahmoud Abbas ontmoet.
Verder wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse banken Goldman Sachs en Bank of America. Ook farmaceut Johnson & Johnson en defensieconcern Lockheed Martin openen later op de dag de boeken. Op het Damrak komt het cijferseizoen woensdag op gang met de kwartaalcijfers van chipmachinefabrikant ASML en Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway.
De AEX noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 735,19 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 809,30 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.
Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 0,6 procent. ASML won 0,4 procent. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Raymond James gaven het aandeel een sterk koopadvies. ING klom 0,1 procent. De bank heeft het inkoopprogramma van eigen aandelen voor een bedrag van ruim 1,5 miljard euro afgerond. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 1,4 procent.
In de MidKap verloor Just Eat Takeaway 0,2 procent, na een verlaging van het koersdoel door analisten van Deutsche Bank. Fastned daalde 0,2 procent bij de kleinere bedrijven. Het laadbedrijf heeft ruim 30 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van obligaties. Het geld wordt gebruikt om het netwerk van laadstations in Europa verder uit te breiden.
In Stockholm zakte Ericsson bijna 9 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur kampt met lagere investeringen in 5G-netwerken door telecomaanbieders.
De euro was 1,0545 dollar waard, tegen 1,0544 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 86,62 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 89,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
19 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.
4 uur geleden