AEX verder omlaag op laatste dag onrustige beursmaand
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag verder omlaag, op de laatste dag van de onrustige beursmaand juni. Beleggers blijven voorzichtig door de vrees voor een mogelijke recessie. De inflatie die wordt veroorzaakt door de sterk gestegen prijzen van energie en voeding lijkt voorlopig niet af te koelen en de renteverhogingen door de centrale banken om de hoge inflatie te bestrijden zouden een economische krimp kunnen veroorzaken.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,5 procent lager op 656,62 punten. De hoofdindex stevent af op een maandverlies van bijna 8 procent. De MidKap zakte 1,6 procent tot 898,65 punten. De beurs in Parijs verloor 2,3 procent. De inflatie in Frankrijk is in juni verder opgelopen tot een recordniveau van 6,5 procent. De DAX in Frankfurt leverde 2,5 procent in na een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in mei. Londen daalde 1,8 procent.
Alle 25 AEX-bedrijven stonden in het rood. Verlichtingsbedrijf Signify was de grootste daler met een min van dik 4 procent. Staalfabrikant ArcelorMittal en chipmachinemaker ASML volgden met verliezen van meer dan 3 procent.
Air France-KLM
Ook Just Eat Takeaway (min 0,8 procent) ging verder omlaag na de koersval een dag eerder. Analisten van de Zwitserse bank Credit Suisse schroefden hun koersdoel voor het aandeel flink terug. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zag een dag eerder al 16,5 procent van zijn beurswaarde verdampen na een zeer negatief analistenrapport van Berenberg.
In de MidKap daalde luchtvaartcombinatie Air France-KLM 0,6 procent, ondanks een koopadvies door Citi. Luchtvaartmaatschappij KLM liet daarnaast weten de lening die het heeft gekregen van de Nederlandse staat om de coronacrisis te overleven volledig afgelost.
Ease2Pay
Ease2Pay steeg 10 procent. De parkeerbetalingsapp zag het aantal transacties in de eerste vijf maanden van het jaar sterk groeien, mede dankzij de overname van het transactieplatform voor oplaadpalen Involtum.
Uniper kelderde 17 procent. De grootste Duitse importeur van Russisch gas heeft flink last van het afknijpen van de gasleveringen door Moskou en liet zijn verwachtingen voor dit jaar los. Ook voert het bedrijf gesprekken met de overheid over steun. TotalEnergies daalde 2 procent. De Franse olieproducent gaat deze zomer kortingen bieden op de benzineprijzen bij de tankstations langs de Franse snelwegen.
De euro was 1,0438 dollar waard, tegenover 1,0475 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 109,28 dollar per vat. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 115,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
13 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
1 dag geleden