Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX verder omhoog onder aanvoering techbedrijven

AEX verder omhoog onder aanvoering techbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs won dinsdag opnieuw terrein. Vooral de technologiebedrijven lieten stevige koerswinsten zien dankzij een sterke opleving van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. In Frankfurt bereikte de beurs een nieuw recordniveau dankzij een grote overnamedeal in de Duitse vastgoedsector. Ook nam het ondernemersvertrouwen in de grootste economie van de eurozone in mei sterker dan verwacht toe.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in de plus op 715,21 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1060,86 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent en Londen daalde 0,1 procent.

De Duitse DAX steeg 0,8 procent en bereikte de hoogste stand ooit. Deutsche Wohnen werd ruim 15 procent meer waard. Het Duitse vastgoedbedrijf Vonovia (min 4 procent) is er na een jarenlange strijd in geslaagd om zijn branchegenoot in handen te krijgen. Met een waarde van 19 miljard euro gaat het om de grootste overname in de Duitse vastgoedsector ooit. De twee grootste verhuurders van Duitsland beheren samen meer dan een half miljoen appartementen.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden tot de grote winnaars in de AEX met winsten tot 3,9 procent. Ook maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, eigenaar van Thuisbezorgd.nl, en techinvesteerder Prosus stonden in de kopgroep met plussen van 3,5 en 2,4 procent. Adyen klom 2,1 procent. De Federal Reserve heeft de aanvraag voor een bankenlicentie van het fintechbedrijf in de Verenigde Staten goedgekeurd. Verzekeraar NN Group sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.

Shell daalde 1 procent. De olie- en gasproducent verkoopt het belang in de grote raffinaderij Deer Park in de Amerikaanse staat Texas voor bijna 600 miljoen dollar aan zijn Mexicaanse samenwerkingspartner Pemex. Daarnaast sloot Shell een tienjarige deal van 2,5 miljard dollar met de Australische deelstaat New South Wales voor de levering van energie.

Luchtvaartsector

In de luchtvaartsector bleef het incident in Wit-Rusland van afgelopen zondag met een Ryanair-passagiersvliegtuig met een oppositieactivist aan boord, de gemoederen bezighouden. Air France-KLM (plus 0,9 procent) en Finnair (min 0,8 procent) hebben besloten voorlopig niet meer naar of over Wit-Rusland te vliegen. De stap komt nadat de Europese Unie maatschappijen had opgeroepen het Wit-Russische luchtruim te mijden.

De euro klom tot 1,2255 dollar, van 1,2210 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 65,51 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 68,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs Amsterdam begint lager na forse verliezen in Azië

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.

1 uur geleden
Zalando onderzocht wegens mogelijke schending boekhoudregels

FRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.

2 uur geleden
India beëindigt beperkingen op lpg-leveringen

DELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.

2 uur geleden
Energiesector stuurt stroomverbruik huishoudens naar daluren

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.

5 uur geleden
Personeel verpleeg- en thuiszorg krijgt er 7,4 procent loon bij

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.

10 uur geleden
Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

12 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

14 uur geleden