AEX verder omhoog onder aanvoering techbedrijven
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs won dinsdag opnieuw terrein. Vooral de technologiebedrijven lieten stevige koerswinsten zien dankzij een sterke opleving van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. In Frankfurt bereikte de beurs een nieuw recordniveau dankzij een grote overnamedeal in de Duitse vastgoedsector. Ook nam het ondernemersvertrouwen in de grootste economie van de eurozone in mei sterker dan verwacht toe.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in de plus op 715,21 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1060,86 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent en Londen daalde 0,1 procent.
De Duitse DAX steeg 0,8 procent en bereikte de hoogste stand ooit. Deutsche Wohnen werd ruim 15 procent meer waard. Het Duitse vastgoedbedrijf Vonovia (min 4 procent) is er na een jarenlange strijd in geslaagd om zijn branchegenoot in handen te krijgen. Met een waarde van 19 miljard euro gaat het om de grootste overname in de Duitse vastgoedsector ooit. De twee grootste verhuurders van Duitsland beheren samen meer dan een half miljoen appartementen.
Chipbedrijven
De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden tot de grote winnaars in de AEX met winsten tot 3,9 procent. Ook maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, eigenaar van Thuisbezorgd.nl, en techinvesteerder Prosus stonden in de kopgroep met plussen van 3,5 en 2,4 procent. Adyen klom 2,1 procent. De Federal Reserve heeft de aanvraag voor een bankenlicentie van het fintechbedrijf in de Verenigde Staten goedgekeurd. Verzekeraar NN Group sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.
Shell daalde 1 procent. De olie- en gasproducent verkoopt het belang in de grote raffinaderij Deer Park in de Amerikaanse staat Texas voor bijna 600 miljoen dollar aan zijn Mexicaanse samenwerkingspartner Pemex. Daarnaast sloot Shell een tienjarige deal van 2,5 miljard dollar met de Australische deelstaat New South Wales voor de levering van energie.
Luchtvaartsector
In de luchtvaartsector bleef het incident in Wit-Rusland van afgelopen zondag met een Ryanair-passagiersvliegtuig met een oppositieactivist aan boord, de gemoederen bezighouden. Air France-KLM (plus 0,9 procent) en Finnair (min 0,8 procent) hebben besloten voorlopig niet meer naar of over Wit-Rusland te vliegen. De stap komt nadat de Europese Unie maatschappijen had opgeroepen het Wit-Russische luchtruim te mijden.
De euro klom tot 1,2255 dollar, van 1,2210 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 65,51 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 68,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een landelijke staking in België levert donderdag hinder op voor het vliegverkeer en het openbaar vervoer. De staking is georganiseerd door de vakbonden. Vanaf Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geschrapt, net als de helft van alle aankomende vluchten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
3 uur geleden