AEX verder omhoog na steun Credit Suisse en renteverhoging ECB
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdagmiddag verder gestegen nadat duidelijk was geworden dat Credit Suisse gebruik zal maken van aangeboden steun door de Zwitserse centrale bank SNB. De door schandalen geplaagde bank daalde de afgelopen dagen hard op de beurs en zorgde voor een paniekstemming die ook andere banken veel verlies bezorgde. Maar op donderdag werd Credit Suisse bijna een vijfde hoger gezet.
Nederlandse banken als ING (plus 2,1 procent) en ABN AMRO (plus 1,7 procent) herstelden ook wat na de afstraffing van een dag eerder. Toen gingen beide banken zo'n 10 procent omlaag. Bij het herstel van de banken speelde ook mee dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente, zoals verwacht, opnieuw met een half procentpunt verhoogde. Een hogere rente levert meer inkomsten op voor banken. Bovendien lieten ECB-president Christine Lagarde en vicepresident Luis de Guindos weten dat er weinig risico voor Europese banken is door de hoge rentes. Zij zijn minder kwetsbaar dan Amerikaanse banken zoals Silicon Valley Bank, die vorige week omviel.
Andere grote Europese banken veerden eveneens op. De grote Franse bank BNP Paribas won 1,4 procent in Parijs. In Londen klom Barclays 3,1 procent. Credit Suisse, dat woensdag bijna een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen, maakte dat verlies weer goed met een koerssprong van ruim 19 procent in Zürich. Die bank kondigde aan dik 50 miljard euro te lenen van de Zwitserse centrale bank om zijn financiële positie te versterken.
Shell
De AEX sloot 1,5 procent in de plus op 727,06 punten. Een dag eerder kelderde de hoofdindex nog 2,9 procent. De MidKap klom 1,6 procent tot 945,46 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 2 procent.
Olie- en gasconcern Shell daalde 2 procent en was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak. Dat had te maken met de olieprijzen die een dag eerder stevig daalden. Donderdag herstelden die zich enigszins. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 68,22 dollar. Brentolie werd verhandeld voor 74,40 dollar per vat, een toename van 1 procent.
Ordina
Bij de kleinere bedrijven zette Ordina (plus 4 procent) de opmars voort. De ICT-dienstverlener liet een dag eerder al weten gesprekken te voeren met een aantal niet nader genoemde partijen over een mogelijke overname van het bedrijf. Gamesbedrijf Azerion klom na de koersdaling van een dag eerder vanwege een onderzoek door toezichthouder AFM en ging 9,4 procent omhoog.
De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0580 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.
29 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
1 uur geleden