AEX verder omhoog na steun Credit Suisse en renteverhoging ECB
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdagmiddag verder gestegen nadat duidelijk was geworden dat Credit Suisse gebruik zal maken van aangeboden steun door de Zwitserse centrale bank SNB. De door schandalen geplaagde bank daalde de afgelopen dagen hard op de beurs en zorgde voor een paniekstemming die ook andere banken veel verlies bezorgde. Maar op donderdag werd Credit Suisse bijna een vijfde hoger gezet.
Nederlandse banken als ING (plus 2,1 procent) en ABN AMRO (plus 1,7 procent) herstelden ook wat na de afstraffing van een dag eerder. Toen gingen beide banken zo'n 10 procent omlaag. Bij het herstel van de banken speelde ook mee dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente, zoals verwacht, opnieuw met een half procentpunt verhoogde. Een hogere rente levert meer inkomsten op voor banken. Bovendien lieten ECB-president Christine Lagarde en vicepresident Luis de Guindos weten dat er weinig risico voor Europese banken is door de hoge rentes. Zij zijn minder kwetsbaar dan Amerikaanse banken zoals Silicon Valley Bank, die vorige week omviel.
Andere grote Europese banken veerden eveneens op. De grote Franse bank BNP Paribas won 1,4 procent in Parijs. In Londen klom Barclays 3,1 procent. Credit Suisse, dat woensdag bijna een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen, maakte dat verlies weer goed met een koerssprong van ruim 19 procent in Zürich. Die bank kondigde aan dik 50 miljard euro te lenen van de Zwitserse centrale bank om zijn financiële positie te versterken.
Shell
De AEX sloot 1,5 procent in de plus op 727,06 punten. Een dag eerder kelderde de hoofdindex nog 2,9 procent. De MidKap klom 1,6 procent tot 945,46 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 2 procent.
Olie- en gasconcern Shell daalde 2 procent en was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak. Dat had te maken met de olieprijzen die een dag eerder stevig daalden. Donderdag herstelden die zich enigszins. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 68,22 dollar. Brentolie werd verhandeld voor 74,40 dollar per vat, een toename van 1 procent.
Ordina
Bij de kleinere bedrijven zette Ordina (plus 4 procent) de opmars voort. De ICT-dienstverlener liet een dag eerder al weten gesprekken te voeren met een aantal niet nader genoemde partijen over een mogelijke overname van het bedrijf. Gamesbedrijf Azerion klom na de koersdaling van een dag eerder vanwege een onderzoek door toezichthouder AFM en ging 9,4 procent omhoog.
De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0580 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
2 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
2 uur geleden