Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop

AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst de handelsdag uitgegaan. Techinvesteerder Prosus voerde de hoofdfondsen op het Damrak aan. Verder was Allfunds een opvallende stijger in de MidKap dankzij berichten over een overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Spaanse investeringsplatform.

De AEX won 0,3 procent tot 787,77 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 887,45 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,4 procent. De FTSE in Londen was vrijwel vlak.

Prosus steeg 5,4 procent, geholpen door de stevige koerswinsten onder de Chinese techbedrijven waarin het grote belangen heeft. Op de Chinese beurzen werd de stemming gesteund door berichten dat de autoriteiten overwegen met een groot noodpakket te komen om de kwakkelende aandelenmarkt in het land te stabiliseren. Investeerder Exor sloot de rij in de AEX met een min van 2,2 procent.

Allfunds

Allfunds sprong 8,7 procent omhoog bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Volgens persbureau Reuters overweegt de Zwitserse financiële dienstverlener SIX Group een overnamebod. Allfunds zou al langer bezig zijn met onderzoek naar belangstelling in de markt voor een overname van het bedrijf. Volgens Reuters wordt daarbij samengewerkt met de banken Goldman Sachs en Citigroup.

Ook bodemonderzoeker Fugro en Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway hadden een goede dag in de MidKap met koerswinsten tot 6,4 procent. De achterhoede werd gevormd door logistiek vastgoedbedrijf CTP, tankopslagbedrijf Vopak en winkelvastgoedonderneming Eurocommercial Properties die tot 2,5 procent inleverden.

Sanofi

In Parijs ging Sanofi 1,8 procent omlaag. De Franse farmaceut koopt een medicijnontwikkelingsproject van het Amerikaanse Inhibrx voor 2,2 miljard dollar. In Stockholm werd Ericsson 3,7 procent hoger gezet. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur zag de operationele winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Swatch kwam ook met cijfers. De Zwitserse horlogemaker stelde daarbij teleur en verloor 4 procent in Zürich.

De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 75,06 dollar. Brentolie kostte iets meer op 80,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

4 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

8 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

9 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

10 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

12 uur geleden