
AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst de handelsdag uitgegaan. Techinvesteerder Prosus voerde de hoofdfondsen op het Damrak aan. Verder was Allfunds een opvallende stijger in de MidKap dankzij berichten over een overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Spaanse investeringsplatform.
De AEX won 0,3 procent tot 787,77 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 887,45 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,4 procent. De FTSE in Londen was vrijwel vlak.
Prosus steeg 5,4 procent, geholpen door de stevige koerswinsten onder de Chinese techbedrijven waarin het grote belangen heeft. Op de Chinese beurzen werd de stemming gesteund door berichten dat de autoriteiten overwegen met een groot noodpakket te komen om de kwakkelende aandelenmarkt in het land te stabiliseren. Investeerder Exor sloot de rij in de AEX met een min van 2,2 procent.
Allfunds
Allfunds sprong 8,7 procent omhoog bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Volgens persbureau Reuters overweegt de Zwitserse financiële dienstverlener SIX Group een overnamebod. Allfunds zou al langer bezig zijn met onderzoek naar belangstelling in de markt voor een overname van het bedrijf. Volgens Reuters wordt daarbij samengewerkt met de banken Goldman Sachs en Citigroup.
Ook bodemonderzoeker Fugro en Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway hadden een goede dag in de MidKap met koerswinsten tot 6,4 procent. De achterhoede werd gevormd door logistiek vastgoedbedrijf CTP, tankopslagbedrijf Vopak en winkelvastgoedonderneming Eurocommercial Properties die tot 2,5 procent inleverden.
Sanofi
In Parijs ging Sanofi 1,8 procent omlaag. De Franse farmaceut koopt een medicijnontwikkelingsproject van het Amerikaanse Inhibrx voor 2,2 miljard dollar. In Stockholm werd Ericsson 3,7 procent hoger gezet. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur zag de operationele winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Swatch kwam ook met cijfers. De Zwitserse horlogemaker stelde daarbij teleur en verloor 4 procent in Zürich.
De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 75,06 dollar. Brentolie kostte iets meer op 80,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
11 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
12 uur geleden