Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop

AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst de handelsdag uitgegaan. Techinvesteerder Prosus voerde de hoofdfondsen op het Damrak aan. Verder was Allfunds een opvallende stijger in de MidKap dankzij berichten over een overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Spaanse investeringsplatform.

De AEX won 0,3 procent tot 787,77 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 887,45 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,4 procent. De FTSE in Londen was vrijwel vlak.

Prosus steeg 5,4 procent, geholpen door de stevige koerswinsten onder de Chinese techbedrijven waarin het grote belangen heeft. Op de Chinese beurzen werd de stemming gesteund door berichten dat de autoriteiten overwegen met een groot noodpakket te komen om de kwakkelende aandelenmarkt in het land te stabiliseren. Investeerder Exor sloot de rij in de AEX met een min van 2,2 procent.

Allfunds

Allfunds sprong 8,7 procent omhoog bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Volgens persbureau Reuters overweegt de Zwitserse financiële dienstverlener SIX Group een overnamebod. Allfunds zou al langer bezig zijn met onderzoek naar belangstelling in de markt voor een overname van het bedrijf. Volgens Reuters wordt daarbij samengewerkt met de banken Goldman Sachs en Citigroup.

Ook bodemonderzoeker Fugro en Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway hadden een goede dag in de MidKap met koerswinsten tot 6,4 procent. De achterhoede werd gevormd door logistiek vastgoedbedrijf CTP, tankopslagbedrijf Vopak en winkelvastgoedonderneming Eurocommercial Properties die tot 2,5 procent inleverden.

Sanofi

In Parijs ging Sanofi 1,8 procent omlaag. De Franse farmaceut koopt een medicijnontwikkelingsproject van het Amerikaanse Inhibrx voor 2,2 miljard dollar. In Stockholm werd Ericsson 3,7 procent hoger gezet. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur zag de operationele winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Swatch kwam ook met cijfers. De Zwitserse horlogemaker stelde daarbij teleur en verloor 4 procent in Zürich.

De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 75,06 dollar. Brentolie kostte iets meer op 80,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bijna 6 miljoen huishoudens aangesloten op glasvezelnetwerk KPN

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.

33 minuten geleden
FT: ruimtevaartbedrijf SpaceX overweegt beursgang in juni

HAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.

39 minuten geleden
ASML wil 1700 medewerkers ontslaan uit managementlaag

VELDHOVEN (ANP) - ASML wil vele honderden banen schrappen in de managementlaag van afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Ongeveer 1700 medewerkers worden daarbij ontslagen, verwacht de chipmachinemaker uit Veldhoven. Volgens financieel topman Roger Dassen is de ingreep nodig omdat de organisatie te stroef is geworden, waardoor ingenieurs te veel tijd kwijt zijn aan zaken die niet met innovatie te maken hebben.

40 minuten geleden
ASML boekt recordomzet in 2025 en voorziet verdere groei in 2026

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.

1 uur geleden
Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

10 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

10 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

13 uur geleden