AEX verder omhoog met techinvesteerder Prosus aan kop
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw met winst de handelsdag uitgegaan. Techinvesteerder Prosus voerde de hoofdfondsen op het Damrak aan. Verder was Allfunds een opvallende stijger in de MidKap dankzij berichten over een overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Spaanse investeringsplatform.
De AEX won 0,3 procent tot 787,77 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 887,45 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,4 procent. De FTSE in Londen was vrijwel vlak.
Prosus steeg 5,4 procent, geholpen door de stevige koerswinsten onder de Chinese techbedrijven waarin het grote belangen heeft. Op de Chinese beurzen werd de stemming gesteund door berichten dat de autoriteiten overwegen met een groot noodpakket te komen om de kwakkelende aandelenmarkt in het land te stabiliseren. Investeerder Exor sloot de rij in de AEX met een min van 2,2 procent.
Allfunds
Allfunds sprong 8,7 procent omhoog bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. Volgens persbureau Reuters overweegt de Zwitserse financiële dienstverlener SIX Group een overnamebod. Allfunds zou al langer bezig zijn met onderzoek naar belangstelling in de markt voor een overname van het bedrijf. Volgens Reuters wordt daarbij samengewerkt met de banken Goldman Sachs en Citigroup.
Ook bodemonderzoeker Fugro en Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway hadden een goede dag in de MidKap met koerswinsten tot 6,4 procent. De achterhoede werd gevormd door logistiek vastgoedbedrijf CTP, tankopslagbedrijf Vopak en winkelvastgoedonderneming Eurocommercial Properties die tot 2,5 procent inleverden.
Sanofi
In Parijs ging Sanofi 1,8 procent omlaag. De Franse farmaceut koopt een medicijnontwikkelingsproject van het Amerikaanse Inhibrx voor 2,2 miljard dollar. In Stockholm werd Ericsson 3,7 procent hoger gezet. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur zag de operationele winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Swatch kwam ook met cijfers. De Zwitserse horlogemaker stelde daarbij teleur en verloor 4 procent in Zürich.
De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 75,06 dollar. Brentolie kostte iets meer op 80,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
20 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
6 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
7 uur geleden