AEX verder omhoog, chiptoeleverancier Besi winnaar na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag opnieuw met winst gesloten, mede door hoop bij beleggers dat de Europese Unie spoedig een handelsdeal kan sluiten met de Verenigde Staten. Bij de hoofdfondsen op het Damrak was chiptoeleverancier Besi een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers. Branchegenoot ASMI ging juist verder omlaag na de koersval een dag eerder.
Besi werd 2,7 procent hoger gezet. Het bedrijf kreeg afgelopen kwartaal minder nieuwe orders, maar volgens topman Richard Blickman zijn de vooruitzichten voor de tweede jaarhelft verbeterd. Dat komt volgens hem door de investeringsplannen van grote bedrijven op het gebied van kunstmatige intelligentie. Besi verwacht dat de orders in het derde kwartaal aanzienlijk hoger liggen dan in de afgelopen periode.
De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 913,35 punten. De MidKap zakte 0,9 procent tot 915,16 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,2 procent en de FTSE 100 in Londen klom 0,9 procent. De CAC 40 in Parijs daalde echter 0,4 procent.
Verder ging de aandacht uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank in Frankfurt liet zoals verwacht de rente in de eurozone onveranderd, na de acht verlagingen sinds juni vorig jaar. Volgens ECB-president Christine Lagarde verkeert de centrale bank in een "goede positie" met het huidige renteniveau.
Uitzender Randstad was koploper in de AEX met een winst van ruim 3 procent na het verlies een dag eerder door tegenvallende resultaten. ASMI was hekkensluiter met een min van meer dan 2 procent. De chiptoeleverancier kelderde woensdag 10 procent door slecht ontvangen kwartaalresultaten.
In de MidKap was bouwbedrijf BAM de sterkste stijger met een winst van ruim 4,2 procent dankzij sterke cijfers. Aalberts bungelde onderaan met een min van bijna 14 procent. De industrieel toeleverancier rekent niet langer op een omzetherstel in de tweede jaarhelft, na een omzetdaling in de eerste zes maanden van het jaar. Galapagos verloor meer dan 10 procent bij de middelgrote fondsen. Het biotechnologiebedrijf dook in de eerste jaarhelft in de rode cijfers en werd door zakenbank KBC Securities van de kooplijst gehaald.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
6 uur geleden