AEX veert op na goedkeuring Amerikaanse schuldendeal
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de recente verliesbeurten. De goedkeuring van de Amerikaanse schuldendeal zorgde voor opluchting onder beleggers. Ondanks enig verzet binnen de Republikeinse Partij werd het akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de overheid aangenomen door het Huis van Afgevaardigden. De deal gaat nu nog naar de Senaat voor goedkeuring, waar de Democraten de meerderheid hebben. Het gevaar dat de Amerikaanse overheid niet meer aan haar schuldverplichtingen zou kunnen voldoen lijkt daarmee zo goed als zeker geweken.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het nieuwe inflatiecijfer van de eurozone, dat later in de ochtend verschijnt. In Nederland kwam het CBS al met een snelle raming voor de inflatie. Daaruit bleek dat het tempo waarmee de prijzen in Nederland stijgen in mei verder is toegenomen ten opzichte van een maand eerder. De inflatie kwam uit op 6,1 procent, tegen 5,2 procent in april.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in het groen op 754,70 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 907,22 punten. De beurzen in Parijs en Londen klommen tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt won 0,8 procent, na een stijging van de Duitse winkelverkopen in april.
Wolters Kluwer stijgt, KPN en Prosus dalen
Informatieleverancier Wolters Kluwer ging aan kop in de AEX, met een plus van 3,5 procent. Techinvesteerder Prosus volgde met een winst van 2,6 procent, dankzij een opleving in de Chinese techsector. Telecomconcern KPN en fusiebedrijf DSM-Firmenich waren de enige dalers, met minnen van 0,3 procent. Aegon won 0,7 procent. De verzekeraar heeft de verkoop van zijn activiteiten in Polen en Roemenië aan zijn Oostenrijkse branchegenoot Vienna Insurance Group (VIG) afgerond.
Bij de kleinere bedrijven steeg Pharming 1,6 procent. De biotechnoloog verkoopt zijn zogeheten Priority Review Voucher (PRV) voor zeldzame kinderziekten aan de Zwitserse farmaceut Novartis voor 21,1 miljoen dollar. Een PRV kan worden verstrekt voor een geneesmiddel voor zeldzame kinderziekten en geeft de houder ervan recht op een beoordeling met voorrang.
Drankencorn Rémy Cointreau, euro- en oliekoers
Rémy Cointreau klom 2 procent in Parijs. Het Franse drankenconcern boekte afgelopen boekjaar meer winst dan verwacht. In Londen kelderde Dr. Martens 12 procent na tegenvallende resultaten van het Britse schoenenmerk.
De euro was 1,0680 dollar waard, tegen 1,0665 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 68,55 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer, op 73,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.
3 uur geleden