Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX veert op na goedkeuring Amerikaanse schuldendeal

AEX veert op na goedkeuring Amerikaanse schuldendeal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de recente verliesbeurten. De goedkeuring van de Amerikaanse schuldendeal zorgde voor opluchting onder beleggers. Ondanks enig verzet binnen de Republikeinse Partij werd het akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de overheid aangenomen door het Huis van Afgevaardigden. De deal gaat nu nog naar de Senaat voor goedkeuring, waar de Democraten de meerderheid hebben. Het gevaar dat de Amerikaanse overheid niet meer aan haar schuldverplichtingen zou kunnen voldoen lijkt daarmee zo goed als zeker geweken.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het nieuwe inflatiecijfer van de eurozone, dat later in de ochtend verschijnt. In Nederland kwam het CBS al met een snelle raming voor de inflatie. Daaruit bleek dat het tempo waarmee de prijzen in Nederland stijgen in mei verder is toegenomen ten opzichte van een maand eerder. De inflatie kwam uit op 6,1 procent, tegen 5,2 procent in april.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in het groen op 754,70 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 907,22 punten. De beurzen in Parijs en Londen klommen tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt won 0,8 procent, na een stijging van de Duitse winkelverkopen in april.

Wolters Kluwer stijgt, KPN en Prosus dalen

Informatieleverancier Wolters Kluwer ging aan kop in de AEX, met een plus van 3,5 procent. Techinvesteerder Prosus volgde met een winst van 2,6 procent, dankzij een opleving in de Chinese techsector. Telecomconcern KPN en fusiebedrijf DSM-Firmenich waren de enige dalers, met minnen van 0,3 procent. Aegon won 0,7 procent. De verzekeraar heeft de verkoop van zijn activiteiten in Polen en Roemenië aan zijn Oostenrijkse branchegenoot Vienna Insurance Group (VIG) afgerond.

Bij de kleinere bedrijven steeg Pharming 1,6 procent. De biotechnoloog verkoopt zijn zogeheten Priority Review Voucher (PRV) voor zeldzame kinderziekten aan de Zwitserse farmaceut Novartis voor 21,1 miljoen dollar. Een PRV kan worden verstrekt voor een geneesmiddel voor zeldzame kinderziekten en geeft de houder ervan recht op een beoordeling met voorrang.

Drankencorn Rémy Cointreau, euro- en oliekoers

Rémy Cointreau klom 2 procent in Parijs. Het Franse drankenconcern boekte afgelopen boekjaar meer winst dan verwacht. In Londen kelderde Dr. Martens 12 procent na tegenvallende resultaten van het Britse schoenenmerk.

De euro was 1,0680 dollar waard, tegen 1,0665 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 68,55 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer, op 73,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend in aanloop naar kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.

3 uur geleden
CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

5 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

5 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

6 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

7 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

7 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

8 uur geleden