Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX veert licht op na virusvrees

AEX veert licht op na virusvrees

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag licht vooruit. Ook de meeste andere Europese beurzen veerden wat op na de forse verliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om de uitbraak van het nieuwe coronavirus te bestempelen als een internationale noodsituatie. De organisatie stelde wel vertrouwen te hebben in de maatregelen van China om de verspreiding in te dammen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 600,24 punten. De hoofdindex lijkt het verlies in de maand januari, die werd gedomineerd door de virusuitbraak in China, beperkt te houden tot zo'n 4 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 918,65 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,2 procent. Londen daalde 0,3 procent. Het Verenigd Koninkrijk verlaat vrijdagavond na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.

Levensmiddelenconcern Unilever voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1 procent. Telecomconcern KPN stond onderaan met een verlies van 0,8 procent.

Fugro

In de MidKap steeg Fugro 5,9 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Signify klom 3,2 procent. Het verlichtingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht, maar verhoogde het dividend. WDP won 2,7 procent. Het logistiek vastgoedfonds rekent dit jaar op een verdere stijging van de winst.

De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux zakte 7,9 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin werd een kwart meer waard in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. In Frankfurt daalde Volkswagen 0,6 procent. Het Duitse autoconcern wil het deel van de Amerikaanse truckbouwer Navistar dat het nog niet bezit kopen voor bijna 3 miljard dollar. Navistar stelt het "ongevraagde bod" te bestuderen.

De euro was 1,1025 dollar waard tegen 1,1028 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,3 procent tot 52,81 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 59,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-cyberwaakhond mag nieuw AI-model Mythos gebruiken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.

51 minuten geleden
VS onderzoeken deal Nvidia met AI-startup, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

57 minuten geleden
Hypotheekrentes op hoogste stand dit jaar, ziet De Hypotheekshop

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes hebben het hoogste niveau van 2026 bereikt. Dat meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle circa veertig actieve aanbieders afgelopen week hun hypotheekrentes, een aantal zelfs meerdere keren.

58 minuten geleden
Suikerproducent Cosun rekent op kwart minder suikerbieten

DINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.

1 uur geleden
Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

2 uur geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

3 uur geleden