Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX veert licht op na virusvrees

AEX veert licht op na virusvrees

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag licht vooruit. Ook de meeste andere Europese beurzen veerden wat op na de forse verliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om de uitbraak van het nieuwe coronavirus te bestempelen als een internationale noodsituatie. De organisatie stelde wel vertrouwen te hebben in de maatregelen van China om de verspreiding in te dammen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 600,24 punten. De hoofdindex lijkt het verlies in de maand januari, die werd gedomineerd door de virusuitbraak in China, beperkt te houden tot zo'n 4 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 918,65 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,2 procent. Londen daalde 0,3 procent. Het Verenigd Koninkrijk verlaat vrijdagavond na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.

Levensmiddelenconcern Unilever voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1 procent. Telecomconcern KPN stond onderaan met een verlies van 0,8 procent.

Fugro

In de MidKap steeg Fugro 5,9 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Signify klom 3,2 procent. Het verlichtingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht, maar verhoogde het dividend. WDP won 2,7 procent. Het logistiek vastgoedfonds rekent dit jaar op een verdere stijging van de winst.

De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux zakte 7,9 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin werd een kwart meer waard in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. In Frankfurt daalde Volkswagen 0,6 procent. Het Duitse autoconcern wil het deel van de Amerikaanse truckbouwer Navistar dat het nog niet bezit kopen voor bijna 3 miljard dollar. Navistar stelt het "ongevraagde bod" te bestuderen.

De euro was 1,1025 dollar waard tegen 1,1028 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,3 procent tot 52,81 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 59,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

14 minuten geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

2 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

4 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

5 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden