Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX valt terug na slotrecord, Air France-KLM levert winst in

AEX valt terug na slotrecord, Air France-KLM levert winst in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index viel vrijdag licht terug na het slotrecord een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van een flinke stroom van kwartaalcijfers van grote Europese bedrijven. Op het Damrak gaf Air France-KLM een eerdere winst uit handen na een fors kwartaalverlies van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Ook bleek dat de economie van de eurozone in het tweede kwartaal weer uit de recessie is gekomen, dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 daalde rond het middaguur 0,4 procent tot 754,92 punten. De graadmeter koerst af op een winst van zo'n 3,5 procent in juli. De MidKap zakte 1,2 procent tot 1050,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,9 procent. De economie van het eurogebied groeide afgelopen kwartaal met 2 procent, na twee kwartalen van krimp.

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij in de AEX met een verlies van 3,1 procent. Techinvesteerder Prosus verloor 2 procent. De Chinese technologiebedrijven, waarin het bedrijf investeert, lieten weer flinke verliezen zien na het stevige herstel een dag eerder. De Chinese techsector kreeg eerder deze week al rake klappen door de hardere aanpak van de sector door de autoriteiten in het land. Verlichtingsbedrijf Signify was de sterkste stijger met een plus van 1,5 procent.

Air France-KLM

In de MidKap zakte Air France-KLM 1 procent. De luchtvaartcombinatie leed in het tweede kwartaal een verlies van bijna 1,5 miljard euro. Het bedrijf presteerde desondanks beter dan verwacht en ziet voor de belangrijke zomermaanden tekenen van herstel. Concurrent IAG, het moederbedrijf van British Airways, zakte 4,8 procent in Londen na teleurstellende resultaten. Ook waarschuwde IAG voor een aanhoudende onzekerheid door de pandemie.

Aperam verloor 0,3 procent. De roestvrijstaalmaker zag de kwartaalwinst bijna verdubbelen en gaat voor 100 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. WDP klom 1,2 procent. De vastgoedinvesteerder verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar en keert meer dividend uit.

Iliad

In Parijs werd Iliad 61 procent meer waard. De Franse miljardair Xavier Niel wil het resterende belang in de internetaanbieder in handen krijgen. Niel, die ook grootaandeelhouder is van Unibail-Rodamco-Westfield, biedt 182 euro per aandeel Iliad. In Milaan werden de kwartaalcijfers van de Italiaanse bank UniCredit (plus 5 procent) goed ontvangen. Ook voert de bank gesprekken met de Italiaanse overheid over een mogelijke overname van rivaal Monte dei Paschi di Siena, die 7 procent won.

De euro was 1,1902 dollar waard, tegen 1,1885 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 73,40 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 75,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse overheid laat staatsenergiebedrijf gasvoorraden aanvullen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.

37 minuten geleden
PostNL bezorgt ook komende jaren meeste overheidspost

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.

53 minuten geleden
12GO Biking neemt fietsenvoorraad van failliet Accell over

MOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."

1 uur geleden
Forse stijging Franse inflatie door hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

1 uur geleden
Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

2 uur geleden
Vastgoed Belang vreest voor verdere verkoopgolf huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.

2 uur geleden