AEX toont herstel na koersdreun
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet dinsdag wat herstel zien na de koersdreun een dag eerder. De vrees dat de opmars van de Delta-variant van het coronavirus het economische herstel zal vertragen zorgde aan het begin van de week voor een brede verkoopgolf op de wereldwijde aandelenmarkten. Op Wall Street kende de Dow-Jonesindex daardoor de slechtste beursdag sinds oktober vorig jaar.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent in de plus op 726,42 punten. Maandag zakte de graadmeter nog ruim 2 procent. De MidKap klom 1,1 procent tot 1022,64 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,3 procent.
AkzoNobel (min 2,8 procent) was de grootste daler in de AEX door tegenvallende resultaten van concurrent PPG. Het Amerikaanse verfconcern kampte in het afgelopen kwartaal met leveringsproblemen en tekorten van grondstoffen. AkzoNobel maakt woensdag zijn kwartaalcijfers bekend. Verzekeraar ASR profiteerde van een koopadvies van Deutsche Bank en ging aan kop met een plus van 3,8 procent.
Fugro
Bodemonderzoeker Fugro was de sterkste stijger in de MidKap met een winst van 3 procent. Fugro en advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 0,9 procent) zijn door de gemeente Amsterdam geselecteerd als een van de drie partijen die zich de komende jaren bezighoudt met het herstel van bruggen en kademuren in het centrum van de stad. Met de opdracht is een bedrag gemoeid van ongeveer 30 miljoen euro per samenwerkingspartner.
Bij de kleinere bedrijven won Pharming 1,3 procent. De biotechnoloog heeft een exclusieve licentieovereenkomst getekend met NewBridge Pharmaceuticals voor de distributie van Ruconest in het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Ruconest is een middel voor de behandeling van acuut erfelijk angio-oedeem, waarbij zwellingen in de huid en slijmvliezen kunnen ontstaan.
UBS
UBS won 4 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door oud ING-topman Ralph Hamers, boekte in het afgelopen kwartaal flink meer winst. In Londen steeg easyJet 1,9 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij leed in het afgelopen kwartaal opnieuw verlies door de coronacrisis, maar zag de omzet wel aantrekken. Electrolux kelderde 7 procent in Stockholm na tegenvallende resultaten van de Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur. Ook de kwartaalcijfers van de Zweedse vrachtwagenfabrikant Volvo (min 4 procent) vielen tegen.
De euro was 1,1784 dollar waard tegen 1,1801 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de flinke daling in de voorgaande handelssessie. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 67,31 dollar per vat. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 69,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
52 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
4 uur geleden