Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX toont breed herstel na koersafstraffing

AEX toont breed herstel na koersafstraffing

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde vrijdag een breed herstel na de koersafstraffing een dag eerder. Beleggers schoven de zorgen over de opmars van de Delta-variant van het coronavirus even aan de kant en doken op de bedrijven die donderdag de grootste koersdalingen lieten zien. Daarnaast hielden ze met een schuin oog de G20-top in de gaten. Tijdens de top in het Italiaanse Venetië zal met name worden gesproken over het al dan niet invoeren van een wereldwijd minimumbelastingtarief voor bedrijven.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 728,11 punten. Donderdag raakte de graadmeter 2 procent kwijt. De MidKap won 1,1 procent tot 1050,82 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent. De Londense FTSE-index klom 0,7 procent, ondanks dat de Britse economie in mei minder snel herstelde van de coronacrisis dan voorzien.

De markten verwerkten ook een nieuwe stap van de People's Bank of China. De Chinese centrale bank verlaagde de kapitaaleisen voor banken om meer steun te kunnen bieden aan kleinere bedrijven die hun kosten zien stijgen door de hogere prijzen van grondstoffen.

Luchtvaartmaatschappijen

Sterkste stijger in de AEX was staalproducent ArcelorMittal met een winst van dik 3 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML stegen tot 1,7 procent door een positief handelsbericht van de Taiwanese chipproducent TSMC. Ook de financiële bedrijven veerden op na de verliezen in de vorige handelssessie. ING en Aegon wonnen rond 2 procent. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van 1 procent.

In Londen stegen de luchtvaartmaatschappijen easyJet, Ryanair en IAG, het moederbedrijf van British Airways, tot 2,6 procent. De koersstijging volgde op berichten dat het Verenigd Koninkrijk in de komende weken de quarantaineplicht voor volledig gevaccineerde reizigers uit andere landen gaat schrappen. Airbus klom 3 procent in Parijs. De Europese vliegtuigbouwer zag de leveringen van nieuwe toestellen in de eerste jaarhelft met 52 procent stijgen. Het concern ligt daarmee op koers om de doelstellingen voor dit jaar te halen.

BioNTech

BioNTech klom bijna 5 procent in Frankfurt. Het Duitse biotechnologiebedrijf en zijn partner Pfizer gaan de Amerikaanse autoriteiten vragen een derde coronaprik goed te keuren. Uit de eerste resultaten van een onderzoek door de vaccinmakers zou zijn gebleken dat de vaccins van Pfizer/BioNTech en concurrent Moderna mogelijk veel effectiever zijn na een derde prik.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1841 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 73,70 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 74,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

14 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

16 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

17 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

20 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

20 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

22 uur geleden