Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX tikt nieuw record aan, Heineken wint na cijfers

AEX tikt nieuw record aan, Heineken wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte maandag een nieuw record aan. De stemming werd gesteund door goed ontvangen resultaten van bierbrouwer Heineken en kunstmestproducent OCI. Ook luchtvaartmaatschappijen als Air France-KLM begonnen sterk aan de vakantiemaand augustus. Een verdere toename van de bedrijvigheid in de industrie van de eurozone in juli zorgde eveneens voor optimisme bij beleggers. De industriële bedrijven nemen in een recordtempo nieuwe werknemers aan, maar hebben nog wel last van leveringsproblemen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 758,72 punten en bereikte op 762,19 punten de hoogste stand ooit. De MidKap won 0,9 procent tot 1062,90 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.

Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3,2 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Shell klom 2 procent. Verschillende oliemaatschappijen hebben volgens persbureau Bloomberg interesse getoond voor een overname van de bezittingen van Shell in het grootste olieveld van de Verenigde Staten. Heineken won 1,2 procent. De bierbrouwer zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen als gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen, maar waarschuwde wel voor nieuwe coronabeperkingen in delen van de wereld en hogere grondstofprijzen. Heineken verwacht dan ook dat de resultaten over heel 2021 nog onder die van 2019 blijven.

Air France-KLM

In de MidKap ging Air France-KLM aan kop met een winst van 6,5 procent. OCI won 4 procent. De kunstmestproducent zag de omzetgroei in het tweede kwartaal versnellen en wil weer dividend gaan uitkeren.

In Frankfurt kelderde Allianz 8 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar de vermogensbeheertak van de Duitse verzekeraar. Enkele pensioenfondsen in de Verenigde Staten klagen vermogensbeheerder Allianz Global Investors aan voor het niet veiligstellen van hun investeringen tijdens de ineenstorting van de financiële markten aan het begin van de coronapandemie. De Franse concurrent AXA won 4 procent in Parijs dankzij goed ontvangen resultaten.

Meggitt

Meggitt werd 57 procent meer waard in Londen. De Britse leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie- en energiesector wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Parker-Hannifin voor omgerekend ruim 7 miljard euro. HSBC klom dik 1 procent. De Britse bank die het gros van zijn geld in Azië verdient, zag de winst in de eerste jaarhelft ruimschoots verdubbelen en gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividend.

De euro was 1,1881 dollar waard, tegen 1,1862 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 73,14 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

5 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

5 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

8 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

9 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

10 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

11 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

13 uur geleden