AEX tikt nieuw record aan, Heineken wint na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte maandag een nieuw record aan. De stemming werd gesteund door goed ontvangen resultaten van bierbrouwer Heineken en kunstmestproducent OCI. Ook luchtvaartmaatschappijen als Air France-KLM begonnen sterk aan de vakantiemaand augustus. Een verdere toename van de bedrijvigheid in de industrie van de eurozone in juli zorgde eveneens voor optimisme bij beleggers. De industriële bedrijven nemen in een recordtempo nieuwe werknemers aan, maar hebben nog wel last van leveringsproblemen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 758,72 punten en bereikte op 762,19 punten de hoogste stand ooit. De MidKap won 0,9 procent tot 1062,90 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.
Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3,2 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Shell klom 2 procent. Verschillende oliemaatschappijen hebben volgens persbureau Bloomberg interesse getoond voor een overname van de bezittingen van Shell in het grootste olieveld van de Verenigde Staten. Heineken won 1,2 procent. De bierbrouwer zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen als gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen, maar waarschuwde wel voor nieuwe coronabeperkingen in delen van de wereld en hogere grondstofprijzen. Heineken verwacht dan ook dat de resultaten over heel 2021 nog onder die van 2019 blijven.
Air France-KLM
In de MidKap ging Air France-KLM aan kop met een winst van 6,5 procent. OCI won 4 procent. De kunstmestproducent zag de omzetgroei in het tweede kwartaal versnellen en wil weer dividend gaan uitkeren.
In Frankfurt kelderde Allianz 8 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar de vermogensbeheertak van de Duitse verzekeraar. Enkele pensioenfondsen in de Verenigde Staten klagen vermogensbeheerder Allianz Global Investors aan voor het niet veiligstellen van hun investeringen tijdens de ineenstorting van de financiële markten aan het begin van de coronapandemie. De Franse concurrent AXA won 4 procent in Parijs dankzij goed ontvangen resultaten.
Meggitt
Meggitt werd 57 procent meer waard in Londen. De Britse leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie- en energiesector wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Parker-Hannifin voor omgerekend ruim 7 miljard euro. HSBC klom dik 1 procent. De Britse bank die het gros van zijn geld in Azië verdient, zag de winst in de eerste jaarhelft ruimschoots verdubbelen en gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividend.
De euro was 1,1881 dollar waard, tegen 1,1862 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 73,14 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
37 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden