Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX tikt nieuw record aan, Heineken wint na cijfers

AEX tikt nieuw record aan, Heineken wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte maandag een nieuw record aan. De stemming werd gesteund door goed ontvangen resultaten van bierbrouwer Heineken en kunstmestproducent OCI. Ook luchtvaartmaatschappijen als Air France-KLM begonnen sterk aan de vakantiemaand augustus. Een verdere toename van de bedrijvigheid in de industrie van de eurozone in juli zorgde eveneens voor optimisme bij beleggers. De industriële bedrijven nemen in een recordtempo nieuwe werknemers aan, maar hebben nog wel last van leveringsproblemen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 758,72 punten en bereikte op 762,19 punten de hoogste stand ooit. De MidKap won 0,9 procent tot 1062,90 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.

Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3,2 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Shell klom 2 procent. Verschillende oliemaatschappijen hebben volgens persbureau Bloomberg interesse getoond voor een overname van de bezittingen van Shell in het grootste olieveld van de Verenigde Staten. Heineken won 1,2 procent. De bierbrouwer zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen als gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen, maar waarschuwde wel voor nieuwe coronabeperkingen in delen van de wereld en hogere grondstofprijzen. Heineken verwacht dan ook dat de resultaten over heel 2021 nog onder die van 2019 blijven.

Air France-KLM

In de MidKap ging Air France-KLM aan kop met een winst van 6,5 procent. OCI won 4 procent. De kunstmestproducent zag de omzetgroei in het tweede kwartaal versnellen en wil weer dividend gaan uitkeren.

In Frankfurt kelderde Allianz 8 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar de vermogensbeheertak van de Duitse verzekeraar. Enkele pensioenfondsen in de Verenigde Staten klagen vermogensbeheerder Allianz Global Investors aan voor het niet veiligstellen van hun investeringen tijdens de ineenstorting van de financiële markten aan het begin van de coronapandemie. De Franse concurrent AXA won 4 procent in Parijs dankzij goed ontvangen resultaten.

Meggitt

Meggitt werd 57 procent meer waard in Londen. De Britse leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart, defensie- en energiesector wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Parker-Hannifin voor omgerekend ruim 7 miljard euro. HSBC klom dik 1 procent. De Britse bank die het gros van zijn geld in Azië verdient, zag de winst in de eerste jaarhelft ruimschoots verdubbelen en gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividend.

De euro was 1,1881 dollar waard, tegen 1,1862 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 73,14 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte bijna 10 procent en Shell klom 6,5 procent.

21 minuten geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

1 uur geleden
Ruim 2 procent meer omzet voor Nederlandse detailhandel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.

1 uur geleden
Bank: gasprijs kan verdubbelen als Straat Hormuz maand uitvalt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.

1 uur geleden
Aziatische beurzen overwegend omlaag door onrust in Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omlaag na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran, waarbij de hoogste Iraanse leider ayatollah Khamenei werd gedood. Vooral luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Olieproducenten wonnen juist terrein.

1 uur geleden