Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX tikt 700 punten aan, Credit Suisse onderuit in Zürich

AEX tikt 700 punten aan, Credit Suisse onderuit in Zürich

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte maandag kortstondig de 700-puntengrens aan. De laatste keer dat de hoofdindex dat niveau wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De Europese aandelenmarkten lieten overwegend kleine winsten zien, na de forse koersstijgingen op vrijdag. In Zwitserland stond Credit Suisse onder druk. De bank waarschuwde voor een fors verlies door financiële problemen bij een groot Amerikaans hedgefonds.

Credit Suisse zag 10 procent aan beurswaarde verdampen in Zürich. De bank heeft zijn posities in een Amerikaans hedgefonds verlaten en verlies genomen nadat het fonds niet voldeed aan zogenoemde margin calls, ofwel een oproep om het onderpand aan te vullen om de risico's af te dekken. Het Japanse effectenhuis Nomura waarschuwde ook al voor een mogelijk miljardenverlies door transacties met een Amerikaanse klant. Beide financiële concerns gaven de naam van de klant niet prijs, maar volgens persbureau Reuters gaat het om hedgefonds Archegos Capital Management.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 698,53 punten. Kort na opening van de markt steeg de AEX tot 700,58 punten. Eind februari lag de psychologische 700-puntengrens ook al binnen bereik. De trage voortgang van het vaccinatieprogramma in Europa, de oplopende rentes op vooral Amerikaanse staatsobligaties en de stijgende inflatie zorgden toen echter voor een terugval op de beurzen. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1013,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,2 procent.

Olieprijzen omlaag

Sterkste stijger in de AEX was dataleverancier RELX met een winst van 1,7 procent. Techinvesteerder Prosus sloot de rij met een min van 1,1 procent. In de MidKap klom Air France-KLM 1,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg is de Franse regering bijna klaar met haar plan om luchtvaartmaatschappij Air France van nieuw kapitaal te voorzien. De kapitaalinjectie van meerdere miljarden euro's wordt mogelijk in de komende dagen bekendgemaakt.

De olieprijzen gingen omlaag na het nieuws dat het vastgelopen containerschip in het Suezkanaal weer drijft. Het schip Ever Given blokkeert sinds dinsdag de belangrijke handelsroute. Volgens topman Peter Berdowski van maritiem dienstverlener Boskalis (min 0,4 procent), die helpt bij het lostrekken van het schip, is het echter nog te vroeg om te zeggen dat de problemen zijn opgelost.

De prijs van een vat Brentolie daalde 1,5 procent tot 63,61 dollar. Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 59,74 dollar per vat. De euro was 1,1782 dollar waard, tegenover 1,1797 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

45 minuten geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

1 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

1 uur geleden
EUclaim: honderden claims binnen over annuleringen Schiphol

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.

1 uur geleden
Wall Street daalt na politieke druk op Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.

1 uur geleden
Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

3 uur geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

4 uur geleden