AEX stijgt verder na bestand Israël-Iran, Shell daalt
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index, met daarin de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers haalden opgelucht adem na het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran dat werd aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Ze leken zich daarbij weinig aan te trekken van wat Trump beschreef als schendingen van datzelfde bestand.
De Amsterdamse hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 924,62 punten, na een winst van 0,9 procent op maandag. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op de Nederlandse beurs, steeg 0,9 procent tot 885,99 punten. Ook elders in Europa was de stemming optimistisch. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs noteerden bij het slot plussen tot 1,6 procent.
De olieprijzen gingen dinsdag verder omlaag door afnemende zorgen over verstoringen van leveringen uit het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 5,6 procent goedkoper op 64,70 dollar en Brentolie daalde 5,5 procent in prijs tot 67,57 dollar.
Olie en gas
Olie- en gasconcern Shell was een van de weinige dalers in de AEX en verloor 3,5 procent. Het olie- en gasconcern heeft de afgelopen tijd geprofiteerd van de hogere olieprijzen, maar verloor nu terrein. In Londen zakte concurrent BP 4,8 procent en het Franse TotalEnergies ging 3,3 procent omlaag in Parijs.
Zorgtechnologieconcern Philips eindigde bovenaan de hoofdindex aan het Damrak met een plus van 5,1 procent.
Air France-KLM was de grote winnaar in de MidKap. Dat concern profiteerde juist van de scherpe daling van de olieprijzen, waardoor brandstof voor vliegtuigen goedkoper wordt. Het aandeel won daarop 8,7 procent. Branchegenoot IAG, de eigenaar van British Airways en Iberia, ging 6,1 procent vooruit in Londen. In Frankfurt klom Lufthansa 6,5 procent.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
1 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
2 uur geleden