AEX stevig omhoog op drukke cijferdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag flink gestegen. Een onverwachte toename van de Chinese export en steeds meer landen die de coronamaatregelen langzaamaan afbouwen zorgden voor optimisme. Op het Damrak kregen beleggers de nodige kwartaalcijfers voor de kiezen, waarbij die van ArcelorMittal, Ahold Delhaize en DSM goed vielen. De resultaten van Air France-KLM en BAM vielen minder in de smaak.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 2,1 procent hoger op 516,26 punten. De MidKap klom 1 procent tot 705,75 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 1,5 procent. Londen won 1,4 procent na het besluit van de Bank of England om de rente onveranderd te laten.
Staalbedrijf ArcelorMittal was met een plus van 6,8 procent de grootste stijger in de AEX. De onderneming schrapt het dividend en een deel van de investeringen om zo zijn buffers te versterken. Ahold Delhaize won 3,2 procent. Dankzij hamsterende consumenten voerde het supermarktconcern de kwartaalwinst flink op.
DSM
DSM won 3,1 procent. Het speciaalchemieconcern wist de lagere omzet van de materialendivisie, die veel klanten in de auto-industrie heeft, te compenseren door de verkopen van de voedingsdivisie, waardoor de kwartaalomzet gelijk bleef.
Bouwbedrijf BAM verloor 2,8 procent in de MidKap na melding van een lager kwartaalresultaat. Ook wil BAM dat overheden de sector gaan ondersteunen. Air France-KLM verloor 2,5 procent na bekendmaking van een nettoverlies van 1,8 miljard euro in het eerste kwartaal. De luchtvaartmaatschappij verwacht nog grotere minnen in het lopende kwartaal door de coronacrisis. Ook branchegenoten hebben het zwaar te verduren. Concurrent IAG zakte 3,2 procent in Londen. Het moederbedrijf van British Airways en Iberia leed afgelopen kwartaal ook een miljardenverlies.
Zalando
In Frankfurt dikte Zalando meer dan 10 procent aan. De webwinkel verwacht dankzij de coronacrisis stevig door te groeien.
De euro was 1,07936 dollar waard tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 7,8 procent duurder op 25,86 euro. Brentolie kostte 4,3 procent meer op 31,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden