AEX stevig omhoog op drukke cijferdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag flink gestegen. Een onverwachte toename van de Chinese export en steeds meer landen die de coronamaatregelen langzaamaan afbouwen zorgden voor optimisme. Op het Damrak kregen beleggers de nodige kwartaalcijfers voor de kiezen, waarbij die van ArcelorMittal, Ahold Delhaize en DSM goed vielen. De resultaten van Air France-KLM en BAM vielen minder in de smaak.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 2,1 procent hoger op 516,26 punten. De MidKap klom 1 procent tot 705,75 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 1,5 procent. Londen won 1,4 procent na het besluit van de Bank of England om de rente onveranderd te laten.
Staalbedrijf ArcelorMittal was met een plus van 6,8 procent de grootste stijger in de AEX. De onderneming schrapt het dividend en een deel van de investeringen om zo zijn buffers te versterken. Ahold Delhaize won 3,2 procent. Dankzij hamsterende consumenten voerde het supermarktconcern de kwartaalwinst flink op.
DSM
DSM won 3,1 procent. Het speciaalchemieconcern wist de lagere omzet van de materialendivisie, die veel klanten in de auto-industrie heeft, te compenseren door de verkopen van de voedingsdivisie, waardoor de kwartaalomzet gelijk bleef.
Bouwbedrijf BAM verloor 2,8 procent in de MidKap na melding van een lager kwartaalresultaat. Ook wil BAM dat overheden de sector gaan ondersteunen. Air France-KLM verloor 2,5 procent na bekendmaking van een nettoverlies van 1,8 miljard euro in het eerste kwartaal. De luchtvaartmaatschappij verwacht nog grotere minnen in het lopende kwartaal door de coronacrisis. Ook branchegenoten hebben het zwaar te verduren. Concurrent IAG zakte 3,2 procent in Londen. Het moederbedrijf van British Airways en Iberia leed afgelopen kwartaal ook een miljardenverlies.
Zalando
In Frankfurt dikte Zalando meer dan 10 procent aan. De webwinkel verwacht dankzij de coronacrisis stevig door te groeien.
De euro was 1,07936 dollar waard tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 7,8 procent duurder op 25,86 euro. Brentolie kostte 4,3 procent meer op 31,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
4 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
5 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
6 uur geleden