AEX stevent af op lager begin van rustige handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent vrijdag af op een licht lager begin van de handel. Beleggers hebben een relatief rustige dag voor de boeg nu het hoogtepunt van het cijferseizoen achter de rug is. Op het Damrak kwam veevoerbedrijf ForFarmers nog met resultaten.
De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,2 procent lager te beginnen. De andere Europese beurzen zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio ging 0,1 procent lager het weekeinde in door koersverliezen onder de Japanse chipbedrijven.
ForFarmers verkocht op vergelijkbare basis afgelopen halfjaar minder veevoer in Nederland, België en het Verenigd Koninkrijk omdat klanten door de coronacrisis minder te besteden hadden. Topman Yoram Knoop sprak van teleurstellende resultaten. Volgens hem was de strijd om marktaandeel tussen voerproducenten in de afgelopen periode "heftiger dan normaal". Ook werd het herstel van de prijzen in de eerste jaarhelft volgens Knoop vertraagd door aanhoudende coronamaatregelen.
Adidas
Het aandeel Shell zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank HSBC schroefden hun aanbeveling voor het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern terug van kopen naar houden.
Aan het overnamefront heeft Adidas een koper gevonden voor Reebok. De Duitse sportkledingfabrikant verkoopt zijn slecht presterende dochtermerk aan Authentic Brands Group (ABG). Dat bedrijf heeft onder meer al kledingmerken Forever 21 en Juicy Couture in handen. Met de deal is tot 2,1 miljard euro gemoeid.
Vectura
In Londen staat Vectura in de belangstelling. Het bestuur van de Britse fabrikant van astmamedicijnen is akkoord met het overnamebod van sigarettenconcern Philip Morris op de onderneming. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten bood onlangs ruim 1 miljard pond voor Vectura, omgerekend ongeveer 1,2 miljard euro.
De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX-index daalde 0,1 procent tot 775,24 punten en de MidKap won 0,3 procent tot 1089,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Londen verloor 0,4 procent. Wall Street ging licht vooruit. De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 35.499,85 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent.
De euro was 1,1737 dollar waard tegen 1,1735 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 68,21 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 70,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
3 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
8 uur geleden