AEX stevent af op lager begin van rustige handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent vrijdag af op een licht lager begin van de handel. Beleggers hebben een relatief rustige dag voor de boeg nu het hoogtepunt van het cijferseizoen achter de rug is. Op het Damrak kwam veevoerbedrijf ForFarmers nog met resultaten.
De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,2 procent lager te beginnen. De andere Europese beurzen zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio ging 0,1 procent lager het weekeinde in door koersverliezen onder de Japanse chipbedrijven.
ForFarmers verkocht op vergelijkbare basis afgelopen halfjaar minder veevoer in Nederland, België en het Verenigd Koninkrijk omdat klanten door de coronacrisis minder te besteden hadden. Topman Yoram Knoop sprak van teleurstellende resultaten. Volgens hem was de strijd om marktaandeel tussen voerproducenten in de afgelopen periode "heftiger dan normaal". Ook werd het herstel van de prijzen in de eerste jaarhelft volgens Knoop vertraagd door aanhoudende coronamaatregelen.
Adidas
Het aandeel Shell zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank HSBC schroefden hun aanbeveling voor het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern terug van kopen naar houden.
Aan het overnamefront heeft Adidas een koper gevonden voor Reebok. De Duitse sportkledingfabrikant verkoopt zijn slecht presterende dochtermerk aan Authentic Brands Group (ABG). Dat bedrijf heeft onder meer al kledingmerken Forever 21 en Juicy Couture in handen. Met de deal is tot 2,1 miljard euro gemoeid.
Vectura
In Londen staat Vectura in de belangstelling. Het bestuur van de Britse fabrikant van astmamedicijnen is akkoord met het overnamebod van sigarettenconcern Philip Morris op de onderneming. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten bood onlangs ruim 1 miljard pond voor Vectura, omgerekend ongeveer 1,2 miljard euro.
De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX-index daalde 0,1 procent tot 775,24 punten en de MidKap won 0,3 procent tot 1089,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Londen verloor 0,4 procent. Wall Street ging licht vooruit. De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 35.499,85 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent.
De euro was 1,1737 dollar waard tegen 1,1735 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 68,21 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 70,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
6 uur geleden