Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stevent af op lager begin van rustige handelsdag

AEX stevent af op lager begin van rustige handelsdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent vrijdag af op een licht lager begin van de handel. Beleggers hebben een relatief rustige dag voor de boeg nu het hoogtepunt van het cijferseizoen achter de rug is. Op het Damrak kwam veevoerbedrijf ForFarmers nog met resultaten.

De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,2 procent lager te beginnen. De andere Europese beurzen zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio ging 0,1 procent lager het weekeinde in door koersverliezen onder de Japanse chipbedrijven.

ForFarmers verkocht op vergelijkbare basis afgelopen halfjaar minder veevoer in Nederland, België en het Verenigd Koninkrijk omdat klanten door de coronacrisis minder te besteden hadden. Topman Yoram Knoop sprak van teleurstellende resultaten. Volgens hem was de strijd om marktaandeel tussen voerproducenten in de afgelopen periode "heftiger dan normaal". Ook werd het herstel van de prijzen in de eerste jaarhelft volgens Knoop vertraagd door aanhoudende coronamaatregelen.

Adidas

Het aandeel Shell zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank HSBC schroefden hun aanbeveling voor het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern terug van kopen naar houden.

Aan het overnamefront heeft Adidas een koper gevonden voor Reebok. De Duitse sportkledingfabrikant verkoopt zijn slecht presterende dochtermerk aan Authentic Brands Group (ABG). Dat bedrijf heeft onder meer al kledingmerken Forever 21 en Juicy Couture in handen. Met de deal is tot 2,1 miljard euro gemoeid.

Vectura

In Londen staat Vectura in de belangstelling. Het bestuur van de Britse fabrikant van astmamedicijnen is akkoord met het overnamebod van sigarettenconcern Philip Morris op de onderneming. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten bood onlangs ruim 1 miljard pond voor Vectura, omgerekend ongeveer 1,2 miljard euro.

De Europese beurzen sloten donderdag gemengd. De AEX-index daalde 0,1 procent tot 775,24 punten en de MidKap won 0,3 procent tot 1089,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Londen verloor 0,4 procent. Wall Street ging licht vooruit. De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 35.499,85 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent.

De euro was 1,1737 dollar waard tegen 1,1735 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 68,21 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 70,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

2 minuten geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

21 minuten geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

36 minuten geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

1 uur geleden
Beurzen Azië hard omlaag, olieprijzen hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.

2 uur geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

3 uur geleden