AEX stevent af op lager begin, 800 puntengrens verder uit zicht
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent woensdag af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex ziet daarmee de historische 800 puntengrens verder uit het zicht verdwijnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street en kijken uit naar het zogenoemde Beige Book van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag verschijnt. Ook wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat.
De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,1 procent lager te beginnen op 794,10 punten. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met kleine verliezen openen. In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten woensdag overwegend omlaag.
In Tokio steeg de Nikkei 0,9 procent en eindigde voor het eerst sinds 5 april dit jaar weer boven de 30.000 punten. Sinds de aankondiging van de Japanse premier Yoshihide Suga van afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen. Ook werd de groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal opwaarts herzien naar 0,5 procent ten opzichte van het kwartaal ervoor.
Philips
De in Amsterdam genoteerde Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost kwam nog met cijfers. Het bedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met 54 procent stijgen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. In het tweede kwartaal was sprake van een omzetgroei van 30 procent. InPost, dat eerder dit jaar naar de MidKap promoveerde, handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.
Het aandeel Philips zal mogelijk bewegen op een positief analistenrapport. De analisten van Jefferies zijn het volgen van het zorgtechnologieconcern gestart met een koopadvies. Daarnaast schroefde Berenberg de koersdoelen van de chipbedrijven ASMI en ASML op.
Sanofi
In Parijs staat Sanofi in de belangstelling. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend met verliezen. De AEX daalde 0,5 procent tot 794,73 punten. Ook Wall Street ging overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 35.100,00 punten.
De euro was 1,1833 dollar waard, tegen 1,1840 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 72,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiƫn Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
6 uur geleden