Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stevent af op lager begin, 800 puntengrens verder uit zicht

AEX stevent af op lager begin, 800 puntengrens verder uit zicht

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent woensdag af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex ziet daarmee de historische 800 puntengrens verder uit het zicht verdwijnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street en kijken uit naar het zogenoemde Beige Book van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag verschijnt. Ook wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat.

De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,1 procent lager te beginnen op 794,10 punten. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met kleine verliezen openen. In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten woensdag overwegend omlaag.

In Tokio steeg de Nikkei 0,9 procent en eindigde voor het eerst sinds 5 april dit jaar weer boven de 30.000 punten. Sinds de aankondiging van de Japanse premier Yoshihide Suga van afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen. Ook werd de groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal opwaarts herzien naar 0,5 procent ten opzichte van het kwartaal ervoor.

Philips

De in Amsterdam genoteerde Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost kwam nog met cijfers. Het bedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met 54 procent stijgen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. In het tweede kwartaal was sprake van een omzetgroei van 30 procent. InPost, dat eerder dit jaar naar de MidKap promoveerde, handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.

Het aandeel Philips zal mogelijk bewegen op een positief analistenrapport. De analisten van Jefferies zijn het volgen van het zorgtechnologieconcern gestart met een koopadvies. Daarnaast schroefde Berenberg de koersdoelen van de chipbedrijven ASMI en ASML op.

Sanofi

In Parijs staat Sanofi in de belangstelling. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.

De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend met verliezen. De AEX daalde 0,5 procent tot 794,73 punten. Ook Wall Street ging overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 35.100,00 punten.

De euro was 1,1833 dollar waard, tegen 1,1840 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 72,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

10 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

14 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

16 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

17 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden