Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stevent af op lager begin, 800 puntengrens verder uit zicht

AEX stevent af op lager begin, 800 puntengrens verder uit zicht

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent woensdag af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex ziet daarmee de historische 800 puntengrens verder uit het zicht verdwijnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street en kijken uit naar het zogenoemde Beige Book van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag verschijnt. Ook wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat.

De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,1 procent lager te beginnen op 794,10 punten. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met kleine verliezen openen. In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten woensdag overwegend omlaag.

In Tokio steeg de Nikkei 0,9 procent en eindigde voor het eerst sinds 5 april dit jaar weer boven de 30.000 punten. Sinds de aankondiging van de Japanse premier Yoshihide Suga van afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen. Ook werd de groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal opwaarts herzien naar 0,5 procent ten opzichte van het kwartaal ervoor.

Philips

De in Amsterdam genoteerde Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost kwam nog met cijfers. Het bedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met 54 procent stijgen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. In het tweede kwartaal was sprake van een omzetgroei van 30 procent. InPost, dat eerder dit jaar naar de MidKap promoveerde, handhaafde zijn verwachtingen voor het gehele jaar.

Het aandeel Philips zal mogelijk bewegen op een positief analistenrapport. De analisten van Jefferies zijn het volgen van het zorgtechnologieconcern gestart met een koopadvies. Daarnaast schroefde Berenberg de koersdoelen van de chipbedrijven ASMI en ASML op.

Sanofi

In Parijs staat Sanofi in de belangstelling. De Franse farmaceut neemt de Amerikaanse biotechnoloog Kadmon over voor 9,50 dollar per aandeel. De deal waardeert Kadmon op 1,9 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro.

De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend met verliezen. De AEX daalde 0,5 procent tot 794,73 punten. Ook Wall Street ging overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 35.100,00 punten.

De euro was 1,1833 dollar waard, tegen 1,1840 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 72,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

10 minuten geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

22 minuten geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

24 minuten geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

26 minuten geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

2 uur geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

3 uur geleden