Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit voor het eerst in ruim 2 weken onder de 900 punten

AEX sluit voor het eerst in ruim 2 weken onder de 900 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag voor het eerst in ruim twee weken onder de 900 punten gesloten. Beleggers wachten in spanning af wat de Amerikaanse president Donald Trump woensdag gaat doen. Hij heeft aangekondigd op die dag wederkerige importheffingen in te voeren. Dat zijn tarieven tegen landen die zelf heffingen op Amerikaanse producten hebben.

De AEX sloot 1 procent lager op 898,80 punten. De laatste keer dat de hoofdindex een handelsdag onder de 900 punten afsloot was op 13 maart. De MidKap eindigde 2,1 procent lager tot 849,85 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 1,6 procent. Op de beurzen wordt gevreesd dat de importheffingen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog, een hogere inflatie en een mogelijke recessie in de Verenigde Staten.

Trump zei vrijdag nog open te staan voor onderhandelingen om de heffingen die hij wil invoeren te verlagen. The Washington Post meldde afgelopen weekend echter dat de president bij zijn adviseurs heeft aangedrongen op ingrijpendere handelsmaatregelen. Trump heeft al tarieven ingevoerd op aluminium, staal en auto's, samen met verhoogde tarieven op alle goederen uit China.

Duitsland

Maandag kwamen inflatiecijfers uit Duitsland naar buiten, waaruit bleek dat de inflatie in maart iets lager was dan verwacht. ING-econoom Carsten Brzeski stelt dat de vertragende Duitse inflatie de weg kan vrijmaken voor verdere renteverlagingen door de Europese Centrale Bank (ECB).

Staalconcern ArcelorMittal, dat erg gevoelig is voor handelstarieven, zakte 1,3 procent in de AEX-index. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 3,8 procent.

ING en Air France-KLM

ING daalde 1,7 procent. Volgens de Italiaanse krant La Stampa overweegt ING een bod uit te brengen op branchegenoot Banca Popolare di Sondrio.

In de MidKap daalde Air France-KLM 6,6 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic Airways waarschuwde voor een afnemende vraag uit de VS naar reizen naar het Verenigd Koninkrijk. Amerikaanse consumenten maken zich steeds meer zorgen over de gevolgen van de economische maatregelen van Trump. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen zakten. In Frankfurt verloor Lufthansa 4,2 procent.

Meer uit Financieel

Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

11 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

2 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

4 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

14 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

23 uur geleden