AEX sluit op nieuw recordniveau dankzij IMCD en chipbedrijven
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index sloot woensdag wederom op een recordniveau. IMCD was de grote winnaar. De chemicaliëndistributeur won ruim 10 procent dankzij beter dan verwachte resultaten. Ook de Nederlandse chipbedrijven ASML, ASMI en BESI deden goede zaken.
IMCD boekte in de eerste jaarhelft meer winst en zag de groei versnellen in het tweede kwartaal. Topman Piet van der Slikke sprak van "zeer sterke resultaten". Analisten van Degroof Petercam schroefden in een reactie op de cijfers hun koersdoel flink op. Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 3,7 procent.
Philips was de grootste verliezer in de AEX-index met een min van 2,8 procent. Het zorgtechnologiebedrijf heeft kort na de grote terugroepactie van slaap- en ademhalingsapparatuur ook nog tienduizenden beademingsapparaten van ziekenhuizen teruggeroepen. Volgens een melding van de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) kan die apparatuur eveneens ernstige gevolgen voor de gezondheid hebben en leiden tot verwondingen of zelfs tot overlijden. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, dinsdag nog een flinke winnaar, zakte bijna 2 procent.
Prosus
Prosus klom 3 procent. De techinvesteerder kampte de laatste dagen nog met reguleringsdrift in de Chinese techsector. Dinsdag zakte Prosus bijna 7 procent door vrees voor strengere regels voor de Chinese game-industrie. De investeerder heeft een groot belang in Tencent, een belangrijke speler op de onlinegamingmarkt in China.
In de MidKap won laadpalenfabrikant Alfen 4,4 procent. Koffieconcern JDE Peet's eindigde met een plus van 2,4 procent. De eigenaar van Douwe Egberts zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, mede dankzij de heropening van de horeca in het tweede kwartaal.
Valuta
De Amsterdamse AEX eindigde de handelssessie 0,8 procent hoger op 766,24 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1067,25 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,9 procent.
De euro was 1,1839 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,3 procent goedkoper op 68,33 dollar. Brentolie zakte 2,5 procent naar 70,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
4 uur geleden