AEX sluit op nieuw recordniveau, beleggers straffen PostNL af
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers waren maandag niet te spreken over het kwartaalverlies van PostNL. De post- en pakketbezorger maakte bekend dat het bedrijfsresultaat de eerste maanden van dit jaar 9 miljoen euro negatief was en ook de omzet viel lager uit. Als tegenmaatregel maakt PostNL de postzegels in juli tussentijds 5 cent duurder. Het aandeel verloor bijna 4 procent op het Damrak.
Verder kropen de beursgraadmeters op het Damrak verder omhoog. De AEX bereikte dankzij een plus van 0,4 procent een nieuw slotrecord van 891,13 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex al 1 procent tot een slotrecord van 887,44 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 928,09 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1 procent. In Londen bleef de beurs dicht door een feestdag.
Verzekeraars Aegon en NN Group voerden de AEX-index aan, met plussen van 2 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich stond onderaan met een verlies van 1,5 procent.
Shell profiteerde van de gestegen olieprijzen. Ook werd bekend dat het olie- en gasconcern afstand gaat doen van zijn activiteiten in Zuid-Afrika, waar het onder meer ongeveer zeshonderd tankstations heeft en sinds 1902 actief is. Het aandeel won net geen 1 procent.
In de MidKap sloot TKH na een openingsverlies bijna 3 procent hoger. De technologiegroep zag de omzet en het resultaat dalen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf kampte onder meer met hogere kosten voor nieuwe fabrieken. Ook brachten klanten hun voorraden terug. Topman Alexander van der Lof verwacht voor het huidige kwartaal wel een aanzienlijke verbetering ten opzichte van het eerste kwartaal.
In Parijs daalde Atos ruim 4 procent. Het noodlijdende Franse IT-bedrijf heeft vier reddingsvoorstellen ontvangen. Ook heeft het bedrijf een tussentijdse financiering van 100 miljoen euro gekregen van bestaande obligatiehouders. Een voorstel van Bain Capital is volgens het bedrijf al afgewezen. De gesprekken over de andere voorstellen en een verdere financiering lopen nog. Atos wil zijn reddingsplan deze maand afronden.
De euro was 1,0779 dollar waard, tegen 1,0771 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 78,69 dollar. Een vat Brentolie werd 0,7 procent duurder op 83,51 dollar.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
2 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
22 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
23 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
1 dag geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 dag geleden