Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit licht hoger na tegenstrijdige signalen over handel

AEX sluit licht hoger na tegenstrijdige signalen over handel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Daarmee was de stemming op het Damrak ingetogener dan op andere Europese beurzen, waar stevigere winsten op de koersenborden stonden. Beleggers verwerkten opnieuw een reeks kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven. Ook hadden ze te maken met tegenstrijdige signalen over ontwikkelingen in het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten.

De AEX-index sloot 0,1 procent hoger op 872,84 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 818,87 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs boekten winsten tot 0,8 procent, Londen bleef steken op een plus van ongeveer 0,1 procent.

Volgens mediaberichten overweegt China extra importheffingen op bepaalde medische apparatuur en chemicaliën uit de Verenigde Staten te schrappen. Dat zou een signaal zijn dat het handelsconflict tussen 's werelds twee grootste economieën niet verder escaleert. Tegelijkertijd spreekt China de claim van de Amerikaanse president Donald Trump tegen dat er handelsgesprekken lopen tussen Washington en Beijing.

In de AEX was chemicaliëndistributeur IMCD de grootste winnaar met een plus van 7,6 procent. Het bedrijf presenteerde meevallende kwartaalcijfers, maar waarschuwde wel dat het nog onduidelijk is hoe handelsspanningen de resultaten de rest van het jaar beïnvloeden. Een dag eerder kelderde het aandeel nog na het plotselinge vertrek van topvrouw Valerie Diele-Braun. Ook verlichtingsbedrijf Signify kwam met kwartaalcijfers en eindigde 1,2 procent hoger.

Bouwbedrijf Heijmans won bij de middelgrote fondsen bijna 9 procent en eindigde bovenaan in de MidKap. De wachtrij van bezwaarprocedures voor nog te bouwen woningen is geslonken, werd duidelijk uit een kwartaalupdate. De verkoop van nieuwbouwwoningen bleef in het eerste kwartaal stabiel. Het bedrijf hield vast aan zijn verwachtingen voor het hele jaar.

De euro zakte net geen 0,1 procent ten opzichte van de dollar tot 1,1371 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie goedkoper op 62,77 dollar. Ook Brentolie daalde miniem in prijs tot 66,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

9 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

9 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

9 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

12 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

13 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

13 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

14 uur geleden