
AEX sluit licht hoger na tegenstrijdige signalen over handel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Daarmee was de stemming op het Damrak ingetogener dan op andere Europese beurzen, waar stevigere winsten op de koersenborden stonden. Beleggers verwerkten opnieuw een reeks kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven. Ook hadden ze te maken met tegenstrijdige signalen over ontwikkelingen in het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten.
De AEX-index sloot 0,1 procent hoger op 872,84 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 818,87 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs boekten winsten tot 0,8 procent, Londen bleef steken op een plus van ongeveer 0,1 procent.
Volgens mediaberichten overweegt China extra importheffingen op bepaalde medische apparatuur en chemicaliën uit de Verenigde Staten te schrappen. Dat zou een signaal zijn dat het handelsconflict tussen 's werelds twee grootste economieën niet verder escaleert. Tegelijkertijd spreekt China de claim van de Amerikaanse president Donald Trump tegen dat er handelsgesprekken lopen tussen Washington en Beijing.
In de AEX was chemicaliëndistributeur IMCD de grootste winnaar met een plus van 7,6 procent. Het bedrijf presenteerde meevallende kwartaalcijfers, maar waarschuwde wel dat het nog onduidelijk is hoe handelsspanningen de resultaten de rest van het jaar beïnvloeden. Een dag eerder kelderde het aandeel nog na het plotselinge vertrek van topvrouw Valerie Diele-Braun. Ook verlichtingsbedrijf Signify kwam met kwartaalcijfers en eindigde 1,2 procent hoger.
Bouwbedrijf Heijmans won bij de middelgrote fondsen bijna 9 procent en eindigde bovenaan in de MidKap. De wachtrij van bezwaarprocedures voor nog te bouwen woningen is geslonken, werd duidelijk uit een kwartaalupdate. De verkoop van nieuwbouwwoningen bleef in het eerste kwartaal stabiel. Het bedrijf hield vast aan zijn verwachtingen voor het hele jaar.
De euro zakte net geen 0,1 procent ten opzichte van de dollar tot 1,1371 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie goedkoper op 62,77 dollar. Ook Brentolie daalde miniem in prijs tot 66,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
56 minuten geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nutreco, in handen van familiebedrijf SHV, heeft bevestigd dat het te kampen heeft gehad met een ernstig boekhoudprobleem bij de Ecuadoraanse tak van het diervoederbedrijf. "In 2023 ontdekten we een boekhoudkundige onregelmatigheid in onze activiteiten in Ecuador. Na deze ontdekking hebben we direct en doortastend opgetreden en de kwestie grondig onderzocht", zegt een woordvoerster na eerdere berichtgeving door Follow the Money.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bill Gates heeft aangekondigd dat hij de komende twintig jaar bijna zijn volledige fortuin gaat weggeven. De voormalige rijkste man ter wereld verwacht dat via zijn stichting nog eens 200 miljard dollar (176 miljard euro) naar de armste mensen in de wereld gaat. De Gates Foundation wordt daarna op 31 december 2045 opgeheven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin nadert voor het eerst sinds februari weer de 100.000 dollar. Dat is te danken aan de verwachting dat de Amerikaanse president Donald Trump een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk zal aankondigen.
4 uur geleden