Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit lager na verslechtering consumentenvertrouwen VS

AEX sluit lager na verslechtering consumentenvertrouwen VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een aanzienlijk verlies het weekend ingegaan. Het sentiment op het Damrak verslechterde in de namiddag. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen.

De AEX-index sloot 0,9 procent lager op 901,33 punten, met Shell, KPN en ASML bij de grootste dalers. De MidKap zakte 0,3 procent tot 831,33 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. In Frankfurt en Londen stonden de bekendste graadmeters lager. De beurs in Parijs boekte juist 0,4 procent winst.

Verlichtingsbedrijf Signify kon een eerdere koerswinst niet vasthouden en eindigde 0,4 procent lager. De fabrikant van lampen en verlichtingssystemen boekte vorig jaar een lagere omzet, maar behaalde een hogere winst na kostenbesparingen. Topman Eric Rondolat kondigde zijn vertrek aan.

Novo Nordisk

In Kopenhagen schoten aandelen van Novo Nordisk meer dan 7 procent omhoog. De farmaceut presenteerde onderzoeksresultaten die erop wezen dat een nieuw middel, amycretin, bij patiënten voor gewichtsverlies zorgde. Novo Nordisk is dankzij andere medicijnen voor gewichtsverlies een van de waardevolste bedrijven van Europa geworden.

Verkopers van luxeproducten kenden ook een goede dag, dankzij goed ontvangen resultaten van Burberry. Het Britse modemerk achter het bekende ruitjesmotief kampte weliswaar met een daling van de omzet, maar die was minder hevig dan op de beursvloeren gevreesd. Het aandeel steeg net geen 10 procent. Branchegenoot LVMH, die volgende week met resultaten komt, won 1,6 procent en Gucci-moederbedrijf Kering steeg ruim 4 procent.

Ericsson

In Stockholm raakte Ericsson bijna 13 procent aan beurswaarde kwijt. De fabrikant van telecomapparatuur maakte bekend dat tegenvallende resultaten van zijn divisies voor media en zakelijke oplossingen de winst drukten.

De euro was 1,0516 dollar waard, een stijging van 0,8 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 74,54 dollar. Brentolie steeg juist 0,1 procent in prijs tot 78,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

NS kijkt kritisch naar compensatie bij stakingen

UTRECHT (ANP) - Het is de vraag of Nederlandse Spoorwegen reizigers in de toekomst op dezelfde manier blijft compenseren bij stakingen. De spoorvervoerder evalueert de regeling die daarvoor is opgezet, staat in het jaarverslag van het bedrijf. Nu vergoedt de NS reizigers voor hun kosten voor vervangend vervoer, tot een maximum van 25 euro, of hun treinkaartje als ritten uitvallen door een staking.

8 minuten geleden
Dieselprijs op recordhoogte door oorlog

EINDHOVEN (ANP) - De dieselprijs in Nederland heeft een recordhoogte bereikt door de oorlog in het Midden-Oosten, berekende consumentencollectief UnitedConsumers. De landelijke adviesprijs is gestegen naar 2,375 euro per liter.

15 minuten geleden
Muziekgroep UMG zakt op Damrak na cijfers en uitstel beursgang VS

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles liet tevens weten de plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op te schorten vanwege "te veel onzekerheid op de markt". Zo zorgt de oorlog in Iran voor veel tumult op de beurzen. Ook het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump zorgt voor onzekerheid.

1 uur geleden
Rederij Maersk schort containerdiensten via Midden-Oosten op

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.

1 uur geleden
Gasunie investeerde in 2025 ruim 600 miljoen in energiezekerheid

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.

1 uur geleden
Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

2 uur geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

2 uur geleden