Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit lager na verslechtering consumentenvertrouwen VS

AEX sluit lager na verslechtering consumentenvertrouwen VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een aanzienlijk verlies het weekend ingegaan. Het sentiment op het Damrak verslechterde in de namiddag. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen.

De AEX-index sloot 0,9 procent lager op 901,33 punten, met Shell, KPN en ASML bij de grootste dalers. De MidKap zakte 0,3 procent tot 831,33 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. In Frankfurt en Londen stonden de bekendste graadmeters lager. De beurs in Parijs boekte juist 0,4 procent winst.

Verlichtingsbedrijf Signify kon een eerdere koerswinst niet vasthouden en eindigde 0,4 procent lager. De fabrikant van lampen en verlichtingssystemen boekte vorig jaar een lagere omzet, maar behaalde een hogere winst na kostenbesparingen. Topman Eric Rondolat kondigde zijn vertrek aan.

Novo Nordisk

In Kopenhagen schoten aandelen van Novo Nordisk meer dan 7 procent omhoog. De farmaceut presenteerde onderzoeksresultaten die erop wezen dat een nieuw middel, amycretin, bij patiënten voor gewichtsverlies zorgde. Novo Nordisk is dankzij andere medicijnen voor gewichtsverlies een van de waardevolste bedrijven van Europa geworden.

Verkopers van luxeproducten kenden ook een goede dag, dankzij goed ontvangen resultaten van Burberry. Het Britse modemerk achter het bekende ruitjesmotief kampte weliswaar met een daling van de omzet, maar die was minder hevig dan op de beursvloeren gevreesd. Het aandeel steeg net geen 10 procent. Branchegenoot LVMH, die volgende week met resultaten komt, won 1,6 procent en Gucci-moederbedrijf Kering steeg ruim 4 procent.

Ericsson

In Stockholm raakte Ericsson bijna 13 procent aan beurswaarde kwijt. De fabrikant van telecomapparatuur maakte bekend dat tegenvallende resultaten van zijn divisies voor media en zakelijke oplossingen de winst drukten.

De euro was 1,0516 dollar waard, een stijging van 0,8 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 74,54 dollar. Brentolie steeg juist 0,1 procent in prijs tot 78,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

1 uur geleden
Hoekstra komt met plan om klimaatschade beter te verzekeren

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) presenteert dinsdag in Brussel een plan om klimaatschade beter te verzekeren via Europese wetgeving. Dat zegt Hoekstra in het AD. Hij spreekt van een "historisch pakket". Het is voor het eerst dat er een plan ligt voor Europese wetgeving op dit gebied, aldus de Eurocommissaris tegen de krant.

1 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

1 uur geleden
Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

7 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

10 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

10 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

11 uur geleden