AEX sluit lager na verslechtering consumentenvertrouwen VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een aanzienlijk verlies het weekend ingegaan. Het sentiment op het Damrak verslechterde in de namiddag. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen.
De AEX-index sloot 0,9 procent lager op 901,33 punten, met Shell, KPN en ASML bij de grootste dalers. De MidKap zakte 0,3 procent tot 831,33 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. In Frankfurt en Londen stonden de bekendste graadmeters lager. De beurs in Parijs boekte juist 0,4 procent winst.
Verlichtingsbedrijf Signify kon een eerdere koerswinst niet vasthouden en eindigde 0,4 procent lager. De fabrikant van lampen en verlichtingssystemen boekte vorig jaar een lagere omzet, maar behaalde een hogere winst na kostenbesparingen. Topman Eric Rondolat kondigde zijn vertrek aan.
Novo Nordisk
In Kopenhagen schoten aandelen van Novo Nordisk meer dan 7 procent omhoog. De farmaceut presenteerde onderzoeksresultaten die erop wezen dat een nieuw middel, amycretin, bij patiënten voor gewichtsverlies zorgde. Novo Nordisk is dankzij andere medicijnen voor gewichtsverlies een van de waardevolste bedrijven van Europa geworden.
Verkopers van luxeproducten kenden ook een goede dag, dankzij goed ontvangen resultaten van Burberry. Het Britse modemerk achter het bekende ruitjesmotief kampte weliswaar met een daling van de omzet, maar die was minder hevig dan op de beursvloeren gevreesd. Het aandeel steeg net geen 10 procent. Branchegenoot LVMH, die volgende week met resultaten komt, won 1,6 procent en Gucci-moederbedrijf Kering steeg ruim 4 procent.
Ericsson
In Stockholm raakte Ericsson bijna 13 procent aan beurswaarde kwijt. De fabrikant van telecomapparatuur maakte bekend dat tegenvallende resultaten van zijn divisies voor media en zakelijke oplossingen de winst drukten.
De euro was 1,0516 dollar waard, een stijging van 0,8 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 74,54 dollar. Brentolie steeg juist 0,1 procent in prijs tot 78,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
10 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
20 uur geleden