Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het pinksterweekend ingegaan. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler bij het hoofdfondsen op het Damrak. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat beter uitviel dan verwacht. Op de beurzen elders in Europa waren eveneens minnen te zien.

De AEX eindigde 0,4 procent lager op 700,69 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1018,20 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden 0,2 procent. De beurs in Londen bleef opnieuw dicht vanwege het platina regeringsjubileum van de Britse koningin Elizabeth. De beurs in Amsterdam is maandag op tweede pinksterdag gewoon open.

Just Eat Takeaway bungelde onderaan de AEX met een koersdaling van bijna 5 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,8 procent. In de MidKap was fietsenfabrikant Accell de grootste stijger met een plus van 2,2 procent. De Poolse aanbieder van postkluisjes InPost was hekkensluiter met een verlies van 2,3 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM ging 1,7 procent omlaag bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. KLM gaat in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag schrappen vanwege de grote drukte op Schiphol. De maatschappij wil zo bijdragen aan een beheersbare situatie op de luchthaven.

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis zakte 0,4 procent in de MidKap. De onderneming vindt het overnamebod dat investeerder HAL op het bedrijf uitbracht eigenlijk te laag. Boskalis heeft geprobeerd in overleg met HAL tot een hoger bod te komen, maar dat lukte niet. Boskalis legt het bod met een neutraal advies voor aan de aandeelhouders. Roestvrijstaalfabrikant Aperam won bijna 2 procent. Het bedrijf heeft bevestigd in gesprek te zijn over een fusie met de Spaanse branchegenoot Acerinox (min 3,1 procent in Madrid).

De euro was 1,0721 dollar waard, tegen 1,0750 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 119,21 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in waarde naar 119,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vol koopzegelboekje Albert Heijn duurt voortaan twee keer zo lang

ZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

27 minuten geleden
Groei McDonald's onder druk door zuinigere consument

CHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.

41 minuten geleden
Brazilië zet in op palmolie voor 'groene' vliegtuigbrandstof

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.

1 uur geleden
Opnieuw meer betalende abonnees voor Spotify

STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.

1 uur geleden
Topman onlinebank Revolut aangeklaagd in VK rond koop superjacht

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.

1 uur geleden
Apple haalt voor het eerst 10 miljard dollar aan omzet uit India

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft voor het eerst een jaaromzet van meer dan 10 miljard dollar (8,7 miljard euro) in India behaald in het afgelopen boekjaar, meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme bron. De omzetgroei in 's werelds meest bevolkte land is een opsteker voor het Amerikaanse techconcern dat naar nieuwe groeimarkten zoekt en zijn retailnetwerk in India gestaag uitbreidt.

3 uur geleden
Chef Rabobank positief over actie kabinet op stikstofdossier

UTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".

4 uur geleden