Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het pinksterweekend ingegaan. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler bij het hoofdfondsen op het Damrak. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat beter uitviel dan verwacht. Op de beurzen elders in Europa waren eveneens minnen te zien.

De AEX eindigde 0,4 procent lager op 700,69 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1018,20 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden 0,2 procent. De beurs in Londen bleef opnieuw dicht vanwege het platina regeringsjubileum van de Britse koningin Elizabeth. De beurs in Amsterdam is maandag op tweede pinksterdag gewoon open.

Just Eat Takeaway bungelde onderaan de AEX met een koersdaling van bijna 5 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,8 procent. In de MidKap was fietsenfabrikant Accell de grootste stijger met een plus van 2,2 procent. De Poolse aanbieder van postkluisjes InPost was hekkensluiter met een verlies van 2,3 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM ging 1,7 procent omlaag bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. KLM gaat in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag schrappen vanwege de grote drukte op Schiphol. De maatschappij wil zo bijdragen aan een beheersbare situatie op de luchthaven.

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis zakte 0,4 procent in de MidKap. De onderneming vindt het overnamebod dat investeerder HAL op het bedrijf uitbracht eigenlijk te laag. Boskalis heeft geprobeerd in overleg met HAL tot een hoger bod te komen, maar dat lukte niet. Boskalis legt het bod met een neutraal advies voor aan de aandeelhouders. Roestvrijstaalfabrikant Aperam won bijna 2 procent. Het bedrijf heeft bevestigd in gesprek te zijn over een fusie met de Spaanse branchegenoot Acerinox (min 3,1 procent in Madrid).

De euro was 1,0721 dollar waard, tegen 1,0750 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 119,21 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in waarde naar 119,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

12 minuten geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

35 minuten geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

36 minuten geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

1 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

4 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

4 uur geleden