Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AEX sluit lager, Just Eat Takeaway grootste verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het pinksterweekend ingegaan. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler bij het hoofdfondsen op het Damrak. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat beter uitviel dan verwacht. Op de beurzen elders in Europa waren eveneens minnen te zien.

De AEX eindigde 0,4 procent lager op 700,69 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1018,20 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt daalden 0,2 procent. De beurs in Londen bleef opnieuw dicht vanwege het platina regeringsjubileum van de Britse koningin Elizabeth. De beurs in Amsterdam is maandag op tweede pinksterdag gewoon open.

Just Eat Takeaway bungelde onderaan de AEX met een koersdaling van bijna 5 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,8 procent. In de MidKap was fietsenfabrikant Accell de grootste stijger met een plus van 2,2 procent. De Poolse aanbieder van postkluisjes InPost was hekkensluiter met een verlies van 2,3 procent.

Air France-KLM

Air France-KLM ging 1,7 procent omlaag bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. KLM gaat in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag schrappen vanwege de grote drukte op Schiphol. De maatschappij wil zo bijdragen aan een beheersbare situatie op de luchthaven.

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis zakte 0,4 procent in de MidKap. De onderneming vindt het overnamebod dat investeerder HAL op het bedrijf uitbracht eigenlijk te laag. Boskalis heeft geprobeerd in overleg met HAL tot een hoger bod te komen, maar dat lukte niet. Boskalis legt het bod met een neutraal advies voor aan de aandeelhouders. Roestvrijstaalfabrikant Aperam won bijna 2 procent. Het bedrijf heeft bevestigd in gesprek te zijn over een fusie met de Spaanse branchegenoot Acerinox (min 3,1 procent in Madrid).

De euro was 1,0721 dollar waard, tegen 1,0750 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 119,21 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in waarde naar 119,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

26 minuten geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

50 minuten geleden
Those Vegan Cowboys uit Etten-Leur klaar voor Amerikaanse markt

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.

51 minuten geleden
Miljoenen Britse huishoudens krijgen 100 pond energiesteun

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting op banken.

59 minuten geleden
Wall Street licht hoger in aanloop rentebesluit Fed, NXP verliest

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot bijna 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.

2 uur geleden
Topman Søren Abildgaard vertrekt bij Odido

DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.

3 uur geleden