AEX sluit in de min, flinke daling olieprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was donderdag een van de spaarzame winnaars in de AEX-index, hoewel de olieprijzen flink daalden. De Verenigde Staten maakten bekend het komende halfjaar een miljoen vaten olie per dag vrij te geven uit hun reserves.
De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,4 procent tot 103,08 dollar procent nadat het nieuws uitlekte dat de Verenigde Staten meer olie op de markt gaan brengen. Zo hopen de Amerikanen de hoge benzineprijs te drukken. Brentolie werd 4,6 procent goedkoper op 108,21 dollar per vat. Shell won 0,3 procent nadat het een dag eerder ook al flink hoger werd gezet.
Besi zakte 4 procent en Adyen, dat donderdag een beleggersdag houdt, verloor 4,4 procent. Uitzender Randstad daalde 6,8 procent. Dat aandeel noteerde ex dividend. Dat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de voorafgaande periode. De aandelenkoers zakt dan doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend. Platenlabel Universal Music Group was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 1,3 procent.
InPost
De AEX-index eindigde 1,3 procent lager op 724,20 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 1050,11 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs leverden tot 1,2 procent in.
In de MidKap zakte InPost dik 13 procent na publicatie van de cijfers. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet in het afgelopen kwartaal bijna verdubbelen. Het bedrijf waarschuwde wel voor uitdagingen als gevolg van de hoge energieprijzen, de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne.
Euro
Intertrust steeg 2,2 procent. De Amerikaanse financieel dienstverlener CSC heeft zijn overnamebod op branchegenoot Intertrust gelanceerd. In december werd al bekend dat de Amerikanen 20 euro per aandeel willen betalen voor het in Amsterdam genoteerde trustkantoor. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM daalde 1,3 procent. NS-directeur Marjan Rintel wordt met ingang van 1 juli 2022 de nieuwe baas van KLM.
In Stockholm kelderde Hennes & Mauritz zo'n 13 procent. De Zweedse kledingketen boekte weer winst in het eerste kwartaal na het verlies in dezelfde periode een jaar geleden. H&M verwacht echter minder kleding te verkopen vanwege de oorlog in Oekraïne.
De euro was 1,1098 dollar waard tegen 1,1167 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
17 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
18 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
18 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
20 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
20 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
22 uur geleden