Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit iets lager in aanloop naar rentebesluit ECB

AEX sluit iets lager in aanloop naar rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag iets lager geëindigd. Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs deden het rustig aan in aanloop naar de rentevergadering van de Europese Centrale Bank donderdag. Beleidsmakers van de ECB besluiten dan of de rente in de eurozone opnieuw wordt verlaagd.

Naar verwachting verlaagt de ECB de rente met een kwart procentpunt. Dat zou dan de vierde keer dit jaar zijn dat de centrale bank in Frankfurt dit doet. De centrale bank in Frankfurt wil met de lagere leenkosten de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen stimuleren om de economie van de eurozone te steunen.

De AEX-index sloot 0,2 procent lager op 893,42 punten. De MidKap eindigde 0,4 procent lager op 873,14 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen daalden tot 1,1 procent.

De stemming op de beurzen werd dinsdag onder meer gedrukt door tegenvallende handelscijfers uit China. Zo steeg de Chinese export in november minder hard dan verwacht. De import liet de grootste daling zien in veertien maanden.

Prosus zakte 1,8 procent. De techinvesteerder heeft grote belangen in de Chinese techsector. KPN daalde 2,4 procent en was daarmee de grootste verliezer in de AEX. Analisten van de Britse bank Barclays hadden het telecomconcern van de kooplijst afgehaald.

Bij de middelgrote fondsen daalde Aalberts 3 procent. De industrieel toeleverancier presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen. Zo wil het bedrijf in 2030 een omzet van meer dan 4,5 miljard euro realiseren.

Ebusco zakte 12 procent. Het aandeel van de noodlijdende elektrische bussenbouwer is de afgelopen tijd erg aan het schommelen. Zo daalde Ebusco eind vorige maand na het aanstellen van een nieuwe interim-financieel directeur. Daarna volgde een grote koerssprong van ruim 18 procent. Ook begin deze maand steeg Ebusco, meerdere dagen op rij.

In Denemarken maakte Spar Nord Bank een koerssprong van ruim 45 procent. Nykredit Realkredit, de grootste hypotheekverstrekker van dat land, gaat de bank overnemen voor ongeveer 24,7 miljard Deense kroon, zo'n 3,3 miljard euro.

De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0583 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 68,98 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

47 minuten geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

3 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

6 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

7 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

7 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

7 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

8 uur geleden