AEX sluit iets lager in aanloop naar rentebesluit ECB
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag iets lager geëindigd. Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs deden het rustig aan in aanloop naar de rentevergadering van de Europese Centrale Bank donderdag. Beleidsmakers van de ECB besluiten dan of de rente in de eurozone opnieuw wordt verlaagd.
Naar verwachting verlaagt de ECB de rente met een kwart procentpunt. Dat zou dan de vierde keer dit jaar zijn dat de centrale bank in Frankfurt dit doet. De centrale bank in Frankfurt wil met de lagere leenkosten de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen stimuleren om de economie van de eurozone te steunen.
De AEX-index sloot 0,2 procent lager op 893,42 punten. De MidKap eindigde 0,4 procent lager op 873,14 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen daalden tot 1,1 procent.
De stemming op de beurzen werd dinsdag onder meer gedrukt door tegenvallende handelscijfers uit China. Zo steeg de Chinese export in november minder hard dan verwacht. De import liet de grootste daling zien in veertien maanden.
Prosus zakte 1,8 procent. De techinvesteerder heeft grote belangen in de Chinese techsector. KPN daalde 2,4 procent en was daarmee de grootste verliezer in de AEX. Analisten van de Britse bank Barclays hadden het telecomconcern van de kooplijst afgehaald.
Bij de middelgrote fondsen daalde Aalberts 3 procent. De industrieel toeleverancier presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen. Zo wil het bedrijf in 2030 een omzet van meer dan 4,5 miljard euro realiseren.
Ebusco zakte 12 procent. Het aandeel van de noodlijdende elektrische bussenbouwer is de afgelopen tijd erg aan het schommelen. Zo daalde Ebusco eind vorige maand na het aanstellen van een nieuwe interim-financieel directeur. Daarna volgde een grote koerssprong van ruim 18 procent. Ook begin deze maand steeg Ebusco, meerdere dagen op rij.
In Denemarken maakte Spar Nord Bank een koerssprong van ruim 45 procent. Nykredit Realkredit, de grootste hypotheekverstrekker van dat land, gaat de bank overnemen voor ongeveer 24,7 miljard Deense kroon, zo'n 3,3 miljard euro.
De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0583 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 68,98 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd onder meer gedrukt door een stijging van de olieprijzen door de opgelopen spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Amerikaanse inflatie die het hoogste niveau in meer dan drie jaar heeft bereikt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group heeft een overnamebod gedaan op het Duitse modemerk Hugo Boss van 38 euro per aandeel in contanten. Frasers bezit al ruim een kwart van de aandelen Hugo Boss en wil nu de rest ook in handen krijgen voor een bedrag van bijna 2 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst de handel uitgegaan. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde spanningen in het Midden-Oosten na Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Verder was er ook aandacht voor een Amerikaans inflatiecijfer.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Investeerders in het Midden-Oosten hebben grote interesse in de beursgang van SpaceX die vrijdag in New York moet plaatsvinden. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg hebben de staatsfondsen van Saudi-Arabië en Koeweit al voor miljarden dollars aan orders geplaatst voor aandelen SpaceX.
9 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en vakbonden hebben een akkoord ondertekend over het sociaal plan voor de reorganisatie bij de chipmachinemaker, meldt vakbond De Unie. Het techbedrijf kondigde eerder dit jaar aan 1700 banen te schrappen omdat de organisatie te stroef was geworden. Nu is onder andere afgesproken dat er tot 1 mei volgend jaar geen gedwongen ontslagen mogen vallen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht lager geopend. Dinsdag waren de aandelenmarkten in New York ook al overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten houden beleggers bezig.
10 uur geledenBASRA (ANP/BLOOMBERG) - Irak versnelt de olieverladingen in zijn belangrijkste haven en voert de export vanuit de Perzische Golf op. Dat blijkt volgens persbureau Bloomberg uit tankergegevens. Het is een nieuw teken dat grote landen van het oliekartel OPEC in het Midden-Oosten meer vaten door de Straat van Hormuz vervoeren.
10 uur geleden