Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX scherpt record aan op rustig Damrak

AEX scherpt record aan op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index scherpte maandag het recordniveau verder aan en kroop langzaam richting de 800-puntengrens. De aandelenhandel verliep relatief rustig. Het halfjaarcijferseizoen is voorbij en de belangrijke beurs in Londen is de hele dag gesloten. De aandacht ging in de ochtendhandel dan ook vooral uit naar de macro-economische cijfers, zoals de Europese inflatie en de Amerikaanse banengroei, die later in de week op het programma staan.

Beleggers verwerkten daarnaast nog de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de boodschap van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell positief werd ontvangen. Powell verklaarde vrijdag dat geleidelijk kan worden begonnen met het afbouwen van de coronasteun. Een door beleggers gevreesde renteverhoging lijkt echter nog ver weg. Volgens Powell herstelt de grootste economie ter wereld sterk van de coronacrisis, maar moet nog meer vooruitgang worden geboekt op de arbeidsmarkt.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 788,85 punten en tikte op 789,88 punten de hoogste tussentijdse koers ooit aan. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1105,09 punten. De DAX in Frankfurt klom 0,2 procent en de Franse CAC40-index won een fractie.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML waren opnieuw de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 1,7 procent. Verzekeraar ASR (min 1,9 procent) noteerde ex dividend. Just Eat Takeaway zakte verder weg en verloor dik 1 procent. De maaltijdbezorger raakte vrijdag al 7,5 procent aan beurswaarde kwijt. De koersval volgde op het besluit van New York om de beperkingen van de vergoedingen die maaltijdbezorgers aan restaurants in de stad kunnen vragen permanent te maken. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl is in New York actief met het onlangs overgenomen Grubhub.

In de MidKap ging Alfen aan kop met een plus van 2 procent. De laadpalenfabrikant verloor vrijdag nog dik 6 procent na publicatie van de resultaten. Kunstmestproducent OCI en roestvrijstaalmaker Aperam volgden met plussen van 1,4 procent. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,3 procent.

Op de oliemarkt hielden handelaren de orkaan Ida in de gaten, die in de Amerikaanse staat Louisiana zijn eerste slachtoffer heeft gemaakt. Ook vergadert oliekartel OPEC deze week weer. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 68,24 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 72,56 dollar per vat. De euro was 1,1794 dollar waard, tegen 1,1786 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

30 minuten geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

39 minuten geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

41 minuten geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

2 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

3 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

3 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

4 uur geleden