Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX richting hogere opening, cijfers Heijmans en Kendrion

AEX richting hogere opening, cijfers Heijmans en Kendrion

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam lijkt dinsdag met winst te gaan openen, in navolging van de hogere koersen op Wall Street. De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 sloot maandag nog met een plus van 0,4 procent op een nieuw slotrecord van 891,13 punten. Mogelijk gaat de AEX nu door de belangrijke grens van 900 punten.

Op het Damrak gaat de belangstelling onder meer uit naar kwartaalcijfers van bouwer Heijmans. Volgens Heijmans is het jaar goed gestart. Zo werden meer woningen verkocht. Ook is de orderportefeuille van goede kwaliteit en op niveau, aldus Heijmans. "Het is een fijne constatering dat we in het eerste kwartaal van 2024 volgens verwachting hebben gepresteerd", stelde topman Ton Hillen.

Ook Kendrion meldde resultaten. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet licht dalen in het eerste kwartaal, na het record een jaar geleden. Wel nam de winstgevendheid toe. Topman Joep van Beurden sprak van een "sterk kwartaal ondanks aanhoudend uitdagende marktomstandigheden".

Zalando

Kendrion maakte vorige maand nog bekend zijn automotive-activiteiten in Europa en de Verenigde Staten te verkopen aan Solero Technologies voor 65 miljoen euro. Met de verkoop wil het bedrijf zich richten op de industriële groeimogelijkheden in Europa, de VS en China.

In Zürich is er aandacht voor cijfers van de grote Zwitserse bank UBS. In Frankfurt kwam webwinkel Zalando met resultaten.

Onveranderd

In New York waren maandag plussen tot 1,2 procent op de koersenborden te zien door toenemend vertrouwen dat de Federal Reserve de rente dit jaar gaat verlagen. In Tokio, waar beleggers terugkeerden van een vrije dag, steeg de Nikkei dinsdag 1,3 procent. Ook in Seoul werd de handel hervat na een vrije dag en won de Kospi 2 procent.

De All Ordinaries in Sydney ging 1,3 procent vooruit. De Australische centrale bank hield de rente opnieuw onveranderd, zoals al was verwacht door de markt. In Shanghai won de beurs 0,2 procent en de Hang Seng in Hongkong daalde 0,5 procent.

De euro noteerde dinsdagochtend 1,0763 dollar, tegen 1,0779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 78,62 dollar. Brent werd ook 0,2 procent duurder, op 83,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Leonard Lauder, oud-topman Estée Lauder, overleden

NEW YORK (ANP) - De voormalige topman van The Estée Lauder Companies Inc, Leonard Lauder, is zaterdag overleden. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt namens de familie. Leonard Lauder was 92 jaar oud.

11 uur geleden
Bronnen: VS en China handhaven exportbeperkingen ondanks deal

BEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.

21 uur geleden
Taiwan plaatst Chinese bedrijven Huawei en SMIC op zwarte lijst

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

21 uur geleden
Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

1 dag geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

1 dag geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

1 dag geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

1 dag geleden