Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX pakt flinke winst, Adyen en UMG grootste winnaars

AEX pakt flinke winst, Adyen en UMG grootste winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet vrijdag een stevig herstel zien na de verliezen van eerder in de maand. Beleggers leken de zorgen over een mogelijke recessie even aan de kant te schuiven en gingen op koopjesjacht. Bij de hoofdfondsen stegen alle bedrijven en daarbij waren betalingsverwerker Adyen en platenlabel Universal Music Group (UMG) de grootste winnaars.

De hoofdgraadmeter eindigde 3,8 procent hoger op 660,32 punten. De MidKap won 1,8 procent en sloot op 913,59 punten.

De sterkste stijger in de AEX was UMG met een winst van 9,3 procent. Het platenlabel maakte een dag eerder bekend voor een miljard euro aan obligaties uit te willen geven. Adyen won 6,3 procent. Beleggers leken ook weer interesse te hebben in Philips. Het zorgtechnologieconcern, dat in de afgelopen maanden flink in waarde is gedaald vanwege de problemen met de beademingsapparaten van het bedrijf, werd 5,4 procent hoger gezet.

Luchtvaartsector

Er was weer veel aandacht voor de luchtvaartsector. In de MidKap daalde Air France-KLM 1,6 procent ondanks een adviesverhoging van Deutsche Bank. Dochter Transavia krijgt de Consumentenbond achter zich aan. Volgens de consumentenorganisatie zou Transavia de regels overtreden bij het annuleren van vluchten op Schiphol.

De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 3,2 procent. De DAX in Frankfurt bleef achter met een plus van 1,5 procent na een daling van het Duitse ondernemersvertrouwen in juni.

Lufthansa verloor 4,9 procent in Frankfurt. De luchtvaartmaatschappij heeft voor de komende twee maanden 2200 vluchten geannuleerd. De stap volgt op een golf van coronabesmettingen in Duitsland, waardoor het personeelstekort bij de maatschappij verder is toegenomen. TUI zakte meer dan 4 procent na de aankondiging dat topman Fritz Joussen van het Duitse reisconcern voortijdig aftreedt.

Zalando

In Frankfurt kelderde Zalando aan het begin van de handelsdag 13 procent, maar het aandeel ging het weekend in met een verlies van 2 procent. De Duitse webwinkel, die ook actief is in Nederland, merkt dat de economische tegenwind door de hoge inflatie langer aanhoudt en gaf een winstalarm.

De euro was 1,0550 dollar waard, tegenover 1,0521 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,9 procent meer op 108,34 dollar. Brentolie werd 3,5 procent duurder op 113,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bessent hoopt dat Amerikaanse tariefdreiging EU 'wakker schudt'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, hoopt dat de dreiging van een importheffing van 50 procent de Europese Unie "wakker schudt". Met de meeste landen lopen de onderhandelingen "in goed vertrouwen" volgens Bessent, "maar de EU is een uitzondering", zo zei hij in een interview met Fox News.

49 minuten geleden
Europese ministers: handelsgesprekken met VS gaan door

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese ministers benadrukken na de tariefdreiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie doorgaan. "De Europese Unie en de Verenigde Staten zijn aan het onderhandelen", stelt de Poolse handelsminister Michał Baranowski.

50 minuten geleden
Wall Street opent lager na tariefdreiging Trump, ook Apple zakt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Beleggers reageerden op het dreigement van president Donald Trump om vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent op te leggen op goederen uit de Europese Unie. Volgens Trump gaan de onderhandelingen met de EU namelijk "nergens heen", zo schreef hij op zijn socialemediakanaal Truth Social.

1 uur geleden
Ondernemers na tariefdreiging: nog een deuk in betrouwbaarheid VS

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, zijn de volgende deuk in de betrouwbaarheid van de Verenigde Staten als handelspartner. Dat zegt ondernemersorganisatie evofenedex. De organisatie, die de handels- en logistieke belangen van duizenden bedrijven behartigt, noemt de stap "een teken van onderhandelen te kwader trouw". Ondernemend Nederland hekelt het zoveelste dreigement. "Dit is zijn tactiek, maar op een gegeven moment kan er een soort sleetsheid ontstaan", zegt voorzitter Erik Ziengs.

1 uur geleden
EU wacht met reactie nieuwe tarieven Trump tot belletje met VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie wil pas reageren op de nieuwe aangekondigde tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump nadat handelschef Maroš Šefčovič heeft gebeld met de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer. Dat telefoongesprek staat gepland om 15.00 uur.

2 uur geleden
Trump: heffing tegen Apple als iPhones niet in VS gemaakt worden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met een heffing van 25 procent tegen Apple als het bedrijf zijn iPhones niet in de Verenigde Staten maakt. Het techconcern maakt de meeste van zijn iPhones in China en heeft momenteel geen smartphonefabrieken in de VS.

3 uur geleden
Trump raadt heffingen van 50 procent aan tegen EU vanaf 1 juni

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kan vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent gaan opleggen op goederen uit de Europese Unie.

3 uur geleden