Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX over breed front omlaag

AEX over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag over een breed front omlaag. Ook de andere Europese beurzen stonden flink in het rood. De oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten en de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd zorgden voor een negatieve stemming. Op Beursplein 5 vielen de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify in goede aarde. ASML werd lager gezet na tegenvallende vooruitzichten van chipreus Intel.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,5 procent lager op 562,27 punten. De MidKap daalde 0,9 procent tot 768,40 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,1 procent.

Alle 25 AEX-bedrijven verloren terrein. Chipmachinemaker ASML (min 4,9 procent) behoorde tot de grootste dalers na publicatie van de resultaten van zijn belangrijke klant Intel. De Amerikaanse chipmaker kwam met sterke tweedekwartaalcijfers, maar de verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen tegen. Ook loopt de uitrol van nieuwe chips volgens Intel vertraging op. Sectorgenoten ASMI en Besi verloren rond 4 procent. In Parijs raakte chipmaker STMicroelectronics 4 procent kwijt en de Duitse chipfabrikant Infineon zakte 4,6 procent.

Signify

Signify voerde de schaarse stijgers in de MidKap aan met een winst van bijna 4 procent. De verlichtingsfabrikant wist de omzetdaling in het tweede kwartaal beperkt te houden dankzij de overname van het Amerikaanse Cooper. Op een omzet van 1,5 miljard euro boekte Signify een winst van 81 miljoen euro. Een jaar eerder bedroeg de nettowinst 50 miljoen euro. Het bedrijf geeft geen verwachting voor heel 2020 vanwege de coronacrisis.

Bij de kleinere bedrijven daalde Accell 3,2 procent. De fietsenfabrikant zag de verkopen in juni fors toenemen en wist daarmee de stevige dalingen in voorgaande maanden te compenseren. De virusuitbraak heeft wel tot druk op de marges geleid en Accell verwacht dat het bedrijfsresultaat in heel 2020 onder het niveau van vorig jaar zal uitkomen. Amsterdam Commodities (Acomo) won 2,6 procent. De thee-, specerijen- en notenhandelaar voerde de omzet en winst in de eerste jaarhelft op, ondanks de uitdagende omstandigheden door de virusuitbraak.

De euro was 1,1602 dollar waard tegen 1,1617 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 40,75 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 43,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

30 minuten geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

1 uur geleden
Duitse industrie groeit opnieuw, hoop op einde stagnatie economie

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.

1 uur geleden
AEX-index over breed front omlaag na verkoopgolf in AI-sector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.

2 uur geleden
Elon Musk meer dan 100 miljard dollar armer sinds verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.

3 uur geleden
Indiase havenexploitant koopt opslagbedrijf Evos in miljardendeal

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.

3 uur geleden
1326 Nederlandse hotels doen mee aan massaclaim tegen Booking.com

WOERDEN (ANP) - Er hebben zich in totaal 1326 Nederlandse hotels aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de boekingssite om geen lagere prijzen te mogen bieden. In heel Europa hebben ruim 18.000 hotels zich aangesloten bij de massaclaimzaak.

3 uur geleden