AEX over breed front omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag over een breed front omlaag. Ook de andere Europese beurzen stonden flink in het rood. De oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten en de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd zorgden voor een negatieve stemming. Op Beursplein 5 vielen de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify in goede aarde. ASML werd lager gezet na tegenvallende vooruitzichten van chipreus Intel.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,5 procent lager op 562,27 punten. De MidKap daalde 0,9 procent tot 768,40 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,1 procent.
Alle 25 AEX-bedrijven verloren terrein. Chipmachinemaker ASML (min 4,9 procent) behoorde tot de grootste dalers na publicatie van de resultaten van zijn belangrijke klant Intel. De Amerikaanse chipmaker kwam met sterke tweedekwartaalcijfers, maar de verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen tegen. Ook loopt de uitrol van nieuwe chips volgens Intel vertraging op. Sectorgenoten ASMI en Besi verloren rond 4 procent. In Parijs raakte chipmaker STMicroelectronics 4 procent kwijt en de Duitse chipfabrikant Infineon zakte 4,6 procent.
Signify
Signify voerde de schaarse stijgers in de MidKap aan met een winst van bijna 4 procent. De verlichtingsfabrikant wist de omzetdaling in het tweede kwartaal beperkt te houden dankzij de overname van het Amerikaanse Cooper. Op een omzet van 1,5 miljard euro boekte Signify een winst van 81 miljoen euro. Een jaar eerder bedroeg de nettowinst 50 miljoen euro. Het bedrijf geeft geen verwachting voor heel 2020 vanwege de coronacrisis.
Bij de kleinere bedrijven daalde Accell 3,2 procent. De fietsenfabrikant zag de verkopen in juni fors toenemen en wist daarmee de stevige dalingen in voorgaande maanden te compenseren. De virusuitbraak heeft wel tot druk op de marges geleid en Accell verwacht dat het bedrijfsresultaat in heel 2020 onder het niveau van vorig jaar zal uitkomen. Amsterdam Commodities (Acomo) won 2,6 procent. De thee-, specerijen- en notenhandelaar voerde de omzet en winst in de eerste jaarhelft op, ondanks de uitdagende omstandigheden door de virusuitbraak.
De euro was 1,1602 dollar waard tegen 1,1617 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 40,75 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 43,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
9 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
9 uur geleden