AEX over breed front omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag over een breed front omlaag. Ook de andere Europese beurzen lieten flinke verliezen zien. De hoop op een nieuw steunpakket voor de Amerikaanse economie nam af nadat de Amerikaanse minister van Financiën Steven Mnuchin had laten weten vrij somber te zijn over de kans dat er nog een deal wordt bereikt voor de presidentsverkiezingen. Daarnaast ging de aandacht uit naar de strengere coronamaatregelen in veel Europese landen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,6 procent lager op 562,79 punten. De MidKap daalde 1,3 procent tot 843,37 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,2 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield voerde de schaarse stijgers aan in de AEX met een winst van 1,5 procent. Een groep aandeelhouders onder aanvoering van voormalig Unibail-baas Léon Bressler heeft de aanval ingezet op het winkelvastgoedfonds. De groep roept medeaandeelhouders op tegen de plannen voor een aandelenuitgifte te stemmen. URW wil voor 3,5 miljard euro aan nieuwe aandelen uitgeven om de schuldenlast terug te dringen. Grootste daler was olie- en gasconcern Shell met een verlies van 3,5 procent.
ABN AMRO
ABN AMRO daalde 2,2 procent. Het Openbaar Ministerie heeft het witwasonderzoek tegen het concern bijna afgerond. Hierdoor kunnen volgens De Telegraaf de onderhandelingen over een schikking met de bank beginnen. Analisten vermoeden dat de schikking voor ABN AMRO op zo'n 400 miljoen zal uitkomen.
Op de lokale markt won CM.com 2,4 procent. Het technologiebedrijf heeft weinig last van de coronacrisis en zag de kwartaalomzet fors stijgen. Chiptoeleverancier RoodMicrotec, die ook met cijfers kwam, werd 15,5 procent meer waard.
Ryanair
Ryanair zakte ruim 3 procent in Dublin. De Ierse budgetmaatschappij schroeft de capaciteit in de wintermaanden met 30 procent terug vanwege de nieuwe coronarestricties. Concurrent easyJet daalde 5 procent in Londen en in Amsterdam verloor Air France-KLM 3,2 procent.
Roche verloor 2,9 procent in Zürich. De Zwitserse farmaceut profiteerde afgelopen kwartaal van de verkoop van nieuwe medicijnen en coronatests. Wel kampte het bedrijf met meer concurrentie van goedkope kopieën van oudere medicijnen en het effect van patiënten die zorg meden door de coronapandemie.
De euro was 1,1734 dollar waard, tegen 1,1757 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 40,86 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 43,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
6 uur geleden