
AEX over breed front omlaag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag over een breed front omlaag. Ook de andere Europese beurzen zakten verder weg na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na de waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell voor de economische risico's van de coronacrisis. Op het Damrak kwamen onder meer biotechnoloog Pharming en maritiem dienstverlener SBM Offshore met kwartaalberichten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 505,70 punten. Alle 25 hoofdfondsen gingen omlaag. De MidKap daalde 0,9 procent tot 673,18 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1,3 procent.
Grootste daler in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 2,6 procent. SBM Offshore ging aan kop in de MidKap met een plus van 2,7 procent. De oliedienstverlener verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar vanwege de zwakke oliemarkt en de coronacrisis. De prognose voor het bedrijfsresultaat bleef wel overeind. Ook stelt SBM goed gepositioneerd te zijn om de crisis te doorstaan en er zelfs sterker uit te komen.
Pharming
Pharming verloor 0,9 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal meer omzet en winst dankzij het succes van zijn middel Ruconest, een therapie voor patiënten met erfelijk angio-oedeem. Pharming rekent voor dit jaar op verdere groei van omzet en winst, maar waagt zich niet aan financiële details. Funderingsspecialist Sif klom 1 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Euronext steeg 5,7 procent. De beursuitbater profiteerde in het eerste kwartaal van de wilde koersbewegingen op de aandelenbeurzen en boekte meer omzet en winst.
In Frankfurt klom RWE 2 procent. Het Duitse energieconcern sloot het eerste kwartaal af met een hoger resultaat en handhaafde zijn eerder gestelde doelen voor dit jaar. Ook het Duitse chemie- en farmacieconcern Merck (min 1,6 procent) zag het kwartaalresultaat stijgen, maar het bedrijf is wel voorzichtiger geworden voor de rest van het jaar vanwege de coronacrisis. Deutsche Telekom won 0,9 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. In Parijs zakte Bouygues 4 procent na een kwartaalverlies van het Franse bouw- en telecomconcern.
De euro was 1,0811 dollar waard tegen 1,0839 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,4 procent tot 25,90 euro. Brentolie kostte 2,5 procent meer op 29,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC lijken niet onder de indruk van de reactie van NS op de door hen gestelde ultimatums. In principe heeft het spoorbedrijf nog even tijd om daarop te reageren, maar de brief van NS was "weinig hoopgevend", aldus VVMC-voorzitter Wim Eilert.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft zondagmiddag gereageerd op ultimatums van vakbonden. Het spoorbedrijf wil de bonden op die manier weer aan tafel krijgen om een nieuwe cao uit te onderhandelen. Het is nog niet duidelijk in hoeverre de vakbonden gehoor geven aan de reactie van NS, en daarmee in hoeverre stakingen zijn uitgesloten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De luchtvaartindustrie profiteert van lagere olieprijzen die de kosten van kerosine drukken. Als gevolg daarvan hebben airlines ruimte om de prijzen van vliegtickets te verlagen, vertelde directeur Willie Walsh van de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA.
7 uur geledenDELHI (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo gaat samenwerken met Delta Air Lines, Air France-KLM en Virgin Atlantic. Daarmee willen de airlines meer steden in India verbinden met bestemmingen in de Verenigde Staten, Canada en Europa. Dat hebben de luchtvaartmaatschappijen zondag aangekondigd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe auto's in Nederland is in mei gestegen na vier maanden met dalende cijfers. Dat hebben de autobrancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC zondag gemeld. De verkoop van Tesla's zit echter nog altijd in het slop.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het ministerie van Financiën is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.
11 uur geleden