Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX over breed front omhoog

AEX over breed front omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China in de gaten. Op het Damrak zag Randstad een stevige openingswinst grotendeels verdampen na publicatie van de resultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 623,75 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 965,46 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Sterkste stijger in de AEX was staalmaker ArcelorMittal met een winst van 2,8 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, was de enige daler met een min van 0,3 procent.

Randstad

Randstad won een fractie. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. In Duitsland en Nederland ging de omzet per werkdag omlaag. Ook in de Verenigde Staten en Canada waren tekenen van economische terugval. Tegenover deze groeivertragingen stonden betere resultaten in de rest van de wereld.

In Frankfurt steeg Deutsche Telekom bijna 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler won 3 procent ondanks dat de eigenaar van Mercedes-Benz zijn dividend verlaagde na een verlies in het vierde kwartaal.

TUI

TUI dikte 9 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van branchegenoot Thomas Cook, die eerder failliet ging, en verhoogde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero zakte 3,7 procent in Frankfurt na publicatie van de kwartaalcijfers. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 2,9 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,0906 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 50,07 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 53,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB overwoog renteverhoging, maar zag te weinig aanleiding

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben donderdag een renteverhoging overwogen, maar kozen uiteindelijk unaniem voor een rentepauze. Dat komt doordat de ECB nog weinig signalen ziet dat de hogere energieprijzen doorwerken in het duurder worden van allerlei andere producten. Ook zijn de kosten voor lenen al een stuk toegenomen sinds de laatste vergadering in september, zei ECB-president Christine Lagarde tijdens een persconferentie over het rentebesluit.

12 minuten geleden
Von der Leyen ziet Canada als partner in mondiale handelsstrijd

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen ziet Canada als partner in de handelsstrijd die momenteel wereldwijd wordt gevoerd. Dat zei ze op de eerste dag van de top tussen de EU en Canada.

34 minuten geleden
Google-eigenaar Alphabet keldert op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.

1 uur geleden
Franse winkeliers zetten zich schrap voor nieuw protest en geweld

PARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.

1 uur geleden
Elektrisch motormerk LiveWire vreest voor voortbestaan

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.

2 uur geleden
Burger King verkoopt meer Whoppers en andere snacks

MIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.

2 uur geleden
ECB houdt rentepauze na verhoging in september

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.

2 uur geleden