
AEX over breed front omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China in de gaten. Op het Damrak zag Randstad een stevige openingswinst grotendeels verdampen na publicatie van de resultaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 623,75 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 965,46 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.
Sterkste stijger in de AEX was staalmaker ArcelorMittal met een winst van 2,8 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, was de enige daler met een min van 0,3 procent.
Randstad
Randstad won een fractie. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. In Duitsland en Nederland ging de omzet per werkdag omlaag. Ook in de Verenigde Staten en Canada waren tekenen van economische terugval. Tegenover deze groeivertragingen stonden betere resultaten in de rest van de wereld.
In Frankfurt steeg Deutsche Telekom bijna 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler won 3 procent ondanks dat de eigenaar van Mercedes-Benz zijn dividend verlaagde na een verlies in het vierde kwartaal.
TUI
TUI dikte 9 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van branchegenoot Thomas Cook, die eerder failliet ging, en verhoogde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero zakte 3,7 procent in Frankfurt na publicatie van de kwartaalcijfers. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 2,9 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,0906 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 50,07 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 53,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
4 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
5 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
8 uur geleden