Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX over breed front omhoog

AEX over breed front omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China in de gaten. Op het Damrak zag Randstad een stevige openingswinst grotendeels verdampen na publicatie van de resultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 623,75 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 965,46 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Sterkste stijger in de AEX was staalmaker ArcelorMittal met een winst van 2,8 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat woensdag met cijfers komt, was de enige daler met een min van 0,3 procent.

Randstad

Randstad won een fractie. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. In Duitsland en Nederland ging de omzet per werkdag omlaag. Ook in de Verenigde Staten en Canada waren tekenen van economische terugval. Tegenover deze groeivertragingen stonden betere resultaten in de rest van de wereld.

In Frankfurt steeg Deutsche Telekom bijna 4 procent. Volgens mediaberichten zal een Amerikaanse rechter groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile en branchegenoot Sprint. Daimler won 3 procent ondanks dat de eigenaar van Mercedes-Benz zijn dividend verlaagde na een verlies in het vierde kwartaal.

TUI

TUI dikte 9 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van branchegenoot Thomas Cook, die eerder failliet ging, en verhoogde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar. Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero zakte 3,7 procent in Frankfurt na publicatie van de kwartaalcijfers. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 2,9 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,0906 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 50,07 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 53,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

8 minuten geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 3,3 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

1 uur geleden
Bijna helft van nieuwverkochte auto's is volledig elektrisch

BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.

2 uur geleden
Langverwacht beursdebuut Shein mondt uit in kleine domper

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse chipexport naar recordniveau door AI-hausse

SEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.

2 uur geleden
Benzineprijs bijna weer op recordniveau, ruim 4 cent duurder

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.

3 uur geleden