AEX over breed front omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. De hoop op een handelsakkoord keerde weer terug op de beursvloeren nadat economisch adviseur van het Witte Huis Larry Kudlow had verklaard dat Washington en Peking een deal naderen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 597,89 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 896,92 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,5 procent.
ArcelorMittal profiteerde van het handelsoptimisme en was de sterkste stijger onder de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,9 procent. Het staalbedrijf mag daarnaast van het hooggerechtshof in India de overname van zijn failliete branchegenoot Essar Steel afronden. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,2 procent.
SEB gelinkt aan witwassen
Nedap zakte 2,8 procent bij de kleinere bedrijven na een handelsupdate. De Nederlandsche Apparatenfabriek, zoals Nedap voluit heet, verwacht dat de omzet in heel 2019 zal uitkomen op een vergelijkbaar niveau als in 2018. Eerder werd nog gerekend op groei.
In Stockholm kelderde SEB 14 procent. Een Zweeds tv-programma claimt informatie te hebben over de betrokkenheid van de Zweedse bank bij het witwassen van geld in de Baltische staten. Telecombedrijf BT zakte 2,3 procent. Labour-leider Jeremy Corbyn wil een netwerkonderdeel van het bedrijf nationaliseren als hij de verkiezingen wint.
Koersen
Subsea 7 en Saipem wonnen 3,5 en 2 procent na berichten over een mogelijke fusie tussen de twee Europese oliedienstverleners. De Nederlandse branchegenoten Boskalis, Fugro en SBM Offshore stegen tot 1,6 procent in Amsterdam. De Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk won 1,4 procent in Kopenhagen na publicatie van definitieve kwartaalcijfers.
De euro was 1,1018 dollar waard tegen 1,1016 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 56,82 dollar. Brentolie noteerde vlak op 62,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
58 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
17 uur geleden