Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX over breed front omhoog

AEX over breed front omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. De hoop op een handelsakkoord keerde weer terug op de beursvloeren nadat economisch adviseur van het Witte Huis Larry Kudlow had verklaard dat Washington en Peking een deal naderen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 597,89 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 896,92 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,5 procent.

ArcelorMittal profiteerde van het handelsoptimisme en was de sterkste stijger onder de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,9 procent. Het staalbedrijf mag daarnaast van het hooggerechtshof in India de overname van zijn failliete branchegenoot Essar Steel afronden. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,2 procent.

SEB gelinkt aan witwassen

Nedap zakte 2,8 procent bij de kleinere bedrijven na een handelsupdate. De Nederlandsche Apparatenfabriek, zoals Nedap voluit heet, verwacht dat de omzet in heel 2019 zal uitkomen op een vergelijkbaar niveau als in 2018. Eerder werd nog gerekend op groei.

In Stockholm kelderde SEB 14 procent. Een Zweeds tv-programma claimt informatie te hebben over de betrokkenheid van de Zweedse bank bij het witwassen van geld in de Baltische staten. Telecombedrijf BT zakte 2,3 procent. Labour-leider Jeremy Corbyn wil een netwerkonderdeel van het bedrijf nationaliseren als hij de verkiezingen wint.

Koersen

Subsea 7 en Saipem wonnen 3,5 en 2 procent na berichten over een mogelijke fusie tussen de twee Europese oliedienstverleners. De Nederlandse branchegenoten Boskalis, Fugro en SBM Offshore stegen tot 1,6 procent in Amsterdam. De Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk won 1,4 procent in Kopenhagen na publicatie van definitieve kwartaalcijfers.

De euro was 1,1018 dollar waard tegen 1,1016 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 56,82 dollar. Brentolie noteerde vlak op 62,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

24 minuten geleden
Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

1 uur geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

1 uur geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

1 uur geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

2 uur geleden
Reuters: klanten Nexperia werken met bedrijf aan noodoplossing

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

2 uur geleden
UWV ziet grotere uitval jonge vrouwen door psychische klachten

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.

2 uur geleden