AEX opent met winst
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geopend. Ook de andere Europese beurzen veerden op na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers keken vooral uit naar de wekelijkse Amerikaanse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen, die later op de dag worden vrijgegeven. In de Verenigde Staten zijn sinds de virusuitbraak al bijna 17 miljoen steunaanvragen ingediend.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde na enige minuten handelen 1,4 procent in de plus op 497,74 punten. De MidKap klom 1,5 procent tot 664,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,3 procent.
Chipmachinemaker ASML won 4 procent in de AEX. De Taiwanese halfgeleiderfabrikant TSMC, die levert aan techgiganten als Apple en Huawei, heeft afgelopen kwartaal zijn winst bijna verdubbeld ondanks de coronacrisis. Het bedrijf is een belangrijke klant van ASML.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames in Nederland nam vorig jaar met 30 procent toe tot ongeveer 658.000. Daarbij steeg het fraudebedrag met 22 procent tot 198 miljoen euro, maakte De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
11 uur geleden